15. dubna 2017 10:58, aktualizováno  12:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V areálu nemocnice Bulovka hořela bývalá kancelář. Části budovy hrozila zřícením

Nemocnice na Bulovce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nemocnice na Bulovce | foto: Lidové noviny

Praha V areálu nemocnice Bulovka v Praze hořela dopoledne jednopodlažní budova určená k demolici. Několik menších požárů v ní vypuklo už v minulosti. Hasiči dostali oheň pod kontrolu asi v 11:30, nikdo nebyl zraněn. Řekl to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Škoda podle něj nebude velká. Požár nijak neovlivnil chod nemocnice.

Ohněm byla zasažena část objektu o rozměrech asi 40x5 metrů. Některé části hrozily zřícením. „Hasiči proto konstrukci po lokalizace požáru rozebrali,“ uvedl mluvčí. Celý zásah by měl skončit se ve 13:00. Kvůli požáru jezdila odklonem autobusová linka 166.

Na určení příčiny je podle Kavky brzo. „Objekt ale často využívají bezdomovci. Při dřívějších požárech byl příčinou lidský faktor. Vyšetřování se tedy zřejmě bude ubírat tímto směrem,“ dodal Kavka. Uvnitř objektu hasiči nikoho nenašli.

Budova dříve využívaná jako kancelář je v katastru Bulovky zhruba 100 metrů před vstupem do nemocnice, ale nepatří jí. Majitelem je Praha 8. „Opakovaně řešíme s magistrátem její odstranění. Objekt je vybydlený a hořelo tam už několikrát, naposledy snad minulou sobotu,“ řekl mluvčí nemocnice Martin Šalek.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz