Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V březnu je zpátky, věří čeští fanoušci „Kanonýrů“

Česko

PRAHA Kdo se v Česku zajímal do léta 2006 o Arsenal? Dalo by se říct, že jen vybraná skupina nadšenců. S příchodem Tomáše Rosického se situace změnila. Do slavného klubu, v němž se dřív jen krátce mihnul Michal Papadopulos, poprvé vstoupil výrazný český element. Kapitán fotbalové reprezentace přitáhl ke klubu ze severního Londýna značnou pozornost.

„Společně s angažmá Petra Čecha v Chelsea to byl klíčový moment, po němž se Češi začali o Premier League usilovněji zajímat,“ vysvětluje František Borek, majitel stránek fanklubu fcarsenalcz.

com, který sdružuje zhruba 2 tisíce registrovaných fanoušků „Kanonýrů“. Po posledním roce by mohlo být všechno trochu jinak. Česká hvězda se sedmičkou na dresu nenastoupila kvůli vlekoucímu se zranění za tým trenéra Arséna Wengera ani jednou. Popularitě Arsenalu v Rosického vlasti to údajně výrazně neuškodilo. „Fanoušci začali sledovat Arsenal ještě víc, většina z nich je hodně netrpělivá, jak to s jeho kariérou bude dál,“ vysvětluje Borek. I nyní se podle něj hlásí několik nových fanoušků denně.

Veškeré zprávy točící se kolem jednoho ze čtveřice anglických gigantů šéf jeho českého fanklubu pozorně sleduje. Nemá pocit, že by se Rosický vytrácel z povědomí? „Kouč Wenger nedávno prohlásil, že až se kromě Rosického vrátí i další zraněné opory Fabregas a Walcott, stanou se vlastně novými posilami. A budou odměněny novými smlouvami.“ To by pro českého záložníka znamenalo určitě příznivou zprávu, protože platnost jeho současného kontraktu vyprší v polovině příštího roku.

Ačkoliv ne vždy v uplynulých měsících panoval v české komunitě sdružené okolo Arsenalu bezbřehý optimismus, poslední termín návratu Rosického berou její členové jako reálný. „Samozřejmě všichni věříme, že Tomáše v březnu uvidíme na hřišti. Je to totiž hráč, který Arsenalu hodně chybí. Třeba v závěru minulé sezony se to potvrdilo,“ připomněl Borek nevydařený finiš, po němž se na Emirates Stadium natáhlo tříleté čekání na zisk jakékoliv trofeje.

V Česku je podle Borkova odhadu z účastníků Premier League nejpopulárnější suverén posledních dvou let Manchester United, až potom následují Chelsea s Liverpoolem a Arsenal. Právě Rosického návrat může momentálně platné pořadí zvrátit. „Pokud by podával výkony, jaké podával dřív, je to velmi reálné,“ zavěštil si šéf fanklubu.

***

Popularitě Arsenalu v Rosického vlasti jeho zranění údajně výrazně neuškodilo

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Advantage Consulting, s.r.o.
MECHANIK PRO OBRÁBĚCÍ STROJE (30-40.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč