18. června 2016 11:47, aktualizováno  12:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V centru Prahy se v noci srazila tramvaj se sanitkou, pět zraněných

Srážka tramvaje a sanitky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Srážka tramvaje a sanitky | foto: Hasiči Praha

Poblíž náměstí I. P. Pavlova v centru Prahy se v noci na sobotu srazila tramvaj se sanitkou. Pět zraněných lidí záchranáři převezli do nemocnice. Tramvaj vykolejila, v místě nehody zhruba dvě hodiny nejezdily tramvaje a byla omezena také automobilová doprava. Kolizi vyšetřují kriminalisté. ČTK to řekla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Podle mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Anety Řehkové byli zraněni čtyři lidé ze sanitky a jedna cestující z tramvaje. „Sanitka narazila do tramvaje z boku, takže řidiče to nezasáhlo,“ dodala.

Tramvaj zpátky na koleje dostal jeřáb dopravního podniku. „Potom byla přemístěna do Vozovny Pankrác,“ uvedla Řehková. Škodu dopravní podnik zatím nevyčíslil.

Nehoda se stala v pátek krátce po 23:00 na křižovatce Ječné a Legerovy ulice. Provoz v místě byl obnoven dnes před 01:00, řekly mluvčí.

Tramvaj se sanitkou se v Praze srazila také v listopadu 2013. Při nehodě poblíž Prašného mostu se tehdy zranil řidič sanitky a jeho spolujezdec, v tramvaji se nikomu nic nestalo.

Najdete na Lidovky.cz