Čtvrtek 29. října 2020svátek má Silvie 11 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Česku je rekordní počet pacientů s koronavirem, ve středu přibylo dalších 241 nakažených

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK

Praha Denní přírůstek potvrzených případů nemoci covid-19 se tento týden v Česku dál drží nad dvěma stovkami, ve středu přibylo dalších 241 nakažených. Za čtvrtek se zatím objevilo nových 122 nakažených. Od vypuknutí epidemie na začátku března byla nemoc potvrzena celkem u 17 648 lidí.

Dál roste počet aktuálně nemocných, kterých je nyní rekordních 5063. Nejvíce ze všech okresů je šířením nemoci zasaženo stále Frýdecko-Místecko. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Zhruba 12 200 lidí se už z nákazy vyléčilo, což jsou více než dvě třetiny z těch, u kterých byla nemoc od začátku epidemie potvrzena. Zemřelo doposud 389 lidí s covidem-19, z toho jeden člověk ve středu a jeden zatím ve čtvrtek. Pro vývoj epidemie je ale podle odborníků klíčové, že se výrazně nemění počet hospitalizovaných a těch, kteří vyžadují intenzivní péči. V nemocnicích se s koronavirem podle posledních údajů léčilo 119 pacientů, z toho 17 bylo v těžkém stavu.

Tísíc nově nakažených za pět dní

V poslední době stoupl počet nakažených o přibližně tisícovku za pouhých pět dní. Je to podobné tempo jako na jaře v době, kdy v zemi platil nouzový stav a omezení volného pohybu, podnikání a každodenních aktivit. Po zrušení plošných opatření se nyní zpřísněná pravidla, například pro nošení roušek či konání hromadných akcí, zavádějí jen v místech lokálních ohnisek nákazy.

Po víkendovém zpomalení denního nárůstu nakažených od pondělí znovu přibývají denně více než dvě stovky případů. V pondělí bylo potvrzeno 209 případů covidu-19 a v úterý 289, což byl nejvyšší denní přírůstek od konce června. Ve středu nárůst nakažených oproti úterku zpomalil. Stoupl však mírně podíl nově potvrzených případů nemoci na počtu provedených testů, a to z úterních 3,55 procenta na 3,67 procenta. Počet testů totiž klesl z více než 8000 v úterý na středečních 6575.

Nejpostiženějším okresem zůstává Frýdecko-Místecko, kde připadá v přepočtu na 100 000 obyvatel téměř 80 nových případů covidu-19 za posledních sedm dní. Karvinsko registruje za uplynulý týden zhruba 24 nově nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel, podobně jako Prachaticko. Na území Prahy je evidována za uplynulý týden asi 23 případů na 100 000 obyvatel. Žádné nové případy za posledních sedm dní nezaznamenaly jen okresy Rokycany, Děčín a Jeseník.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....