Pátek 26. února 2021svátek má Dorota 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Při požáru drůbežárny na Chomutovsku uhynulo 16 tisíc kuřat, škody budou milionové

Červený Hrádek (Jirkov) Přibližně 16 000 kuřat uhynulo při požáru drůbežárny ve vesnici Červený Hrádek na Chomutovsku, škoda je předběžně vyčíslena na tři miliony korun, operační důstojník krajských hasičů. Zásah byl podle hasičů ukončen v 10:25, policie začne vyšetřovat příčinu.

Zhruba v 6:00 byl nahlášen požár haly o ploše zhruba 42 metrů čtverečných. Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky. Prostor byl silně zakouřený, uvedli hasiči na twitterovém účtu. Požár se obešel bez zranění, informoval mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

„V nejbližších okamžicích by mělo začít ohledání místa požáru. Byl tam povolaný speciálně vycvičený pes a vyšetřováním příčin požáru se budou zabývat kriminalisté ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičského záchranného sboru,“ řekla mluvčí policie Šárka Poláčková.

Společnost, jíž hala s kuřaty patří, se zabývá chovem kuřat pro drobnochovatele. Spolupracuje s českou líhní, která dodává firmě jednodenní kuřata. Odchované slepice podnik dodává do osmi krajů v republice, píše na svém webu.

Letos jde o druhý velký požár drůbežárny. V dubnu hořel velkochov v Otíně na Klatovsku v Plzeňském kraji, způsobil podle policie a hasičů škodu kolem sedmi milionů korun. Zhruba 6,6 milionu na budově a zbytek na kuřatech, jichž uhořelo rovněž asi 16 000. Na místě zasahovaly desítky hasičů, kteří využili 19 kusů techniky. V době příjezdu prvních jednotek už byla celá hala v plamenech, požár ji celou zničil.

Veganství a vegetariánství je na vzestupu a je to dobře, říká lékař Jan Gojda

Aleksi Šedo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lékaři bývají obvykle k dietám všeho druhů skeptičtí. Nejinak tomu bylo v případě vegetariánství a veganství. Výhradně...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Aleksi Šedo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

Aleksi Šedo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...