9. března 2017 10:42, aktualizováno  14:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž v Praze pobodal lidi, jeden zemřel. Je obviněn z pokusu o trojnásobnou vraždu

Zdali je mezi zraněnými i sám útočník, zatím není jasné | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdali je mezi zraněnými i sám útočník, zatím není jasné | foto: Týdeník Policie

PRAHA Pražští kriminalisté v průběhu dne vyšetřovali středeční potyčku ve Vysokovské ulici v Horních Počernicích, po níž skončili čtyři lidé s bodnými zraněními v nemocnici. Pětadvacetiletý muž byl obviněn z trestného činu trojnásobného pokusu o vraždu s tím, že jedna osoba zemřela, řekl serveru Lidovky.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

„V průběhu čtvrtečního dne kriminalisté obvinili pětadvacetiletého muže z trestného činu pokus trojnásobné vraždy. Konkrétně v jednom případě je tento skutek dokonán,“ oznámil pro server Lidovky.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan. Jedna osoba tedy zranění podlehla a další dvě jsou podle Hulana hodnoceny jako „vražda ve stádiu pokusu“.

„K šetření byl přizván znalec psychiatr, na základě jehož názoru byl dotyčný muž umístěn v příslušném zdravotnickém zařízení,“ dodal Hulan.

Jedna osoba zranění podlehla...
Zdali je mezi zraněnými i sám útočník, zatím není jasné

Zdali je mezi zraněnými i sám útočník, zatím není jasné. Kriminalisté údajně předpokládají, že by to tak mohlo být. Zatím ale nejsou k dispozici žádné podrobnější informace, řekl Hulan. „Zásadním milníkem k prezentování jakýchkoli okolností je dokončení úkonu trestního řízení. A to je rovněž prioritou prošetřování,“ dodal.

Mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn uvedl, že záchranáři večer nejdříve ošetřovali v Horních Počernicích dva pobodané mladé muže, asi hodinu po nich další dva, kteří měli rovněž bodné rány na těle. Všichni skončili v nemocniční péči. „Vzhledem na probíhající vyšetřování nelze charakter ani rozsah zranění více specifikovat,“ dodal.

ČTK, Lidovky.cz

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.