Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

V Itálii se utopila sedmnáctiletá Češka, její 40letý přítel je nezvěstný. Matka poznala náušnice

Pláž v italském letovisku San Benedetto del Tronto foto: CC BY-SA 4.0: Zuccheroevaligia; Wikimedia

U italského přímořského letoviska San Benedetto del Tronto se utopila 17letá dívka z Česka. Její matka před několika dny nahlásila zmizení dcery a v neděli se našlo tělo. Matka následně identifikovala náušnice dívky. Ve čtvrtek o tom informovala italská média. Podle nich se zároveň pohřešuje i 40letý přítel Češky T. Č.
  9:12

Zmizení českých občanů také potvrdila česká diplomacie. „V tuto chvíli můžeme potvrdit, že v Itálii jsou pohřešováni dva čeští občané. Bližší informace v této věci nebudeme sdělovat,“ řekl pro Lidovky.cz mluvčí ministerstva zahraničí Filip Hašek.  

Dívka podle italských médií trávila s přítelem dovolenou v pronajatém apartmánu v přímořském městečku Martinsicuro, které se nachází zhruba uprostřed jadranského pobřeží Itálie a sousedí s výše zmíněným letoviskem San Benedetto del Tronto.

Právě u San Benedetta v regionu Marche se našlo tělo dívky, příčinu smrti utopením následně určila pitva. Matka identifikovala náušnice své dcery z fotografie, jistotu ve stanovení totožnosti nicméně dá až analýza DNA, na kterou se stále čeká.

Po partnerovi dívky policie pátrá. Podle médií prohledala apartmán v Martinsicuru a nenašla v něm žádné známky zápasu nebo něco neobvyklého.

Autor: