Středa 19. února 2020svátek má Patrik 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Klokánku v Hostivici hořelo, záchranáři evakuovali 26 dětí

Hasiči. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči. Ilustrační foto. | foto: MAFRA Jiří Meixner

HOSTIVICE V Hostivici u Prahy dnes okolo 05:00 hořelo v jedné místnosti v Klokánku. Z budovy bylo evakuováno 26 dětí a sedm dospělých. Požár podle vyšetřovatele způsobila závada na elektroinstalaci tiskárny, škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun. Zraněn nikdo nebyl.

Na místo vyjeli hasiči z Kladna, Prahy a také místní dobrovolní hasiči, uvedl Svoboda. Pro děti byl vyslán evakuační autobus, ale nemusel být využit, děti se vrátily do budovy, do míst, které oheň nezasáhl.

„Nikdo se ani nenadýchal zplodin, naši hasiči se dětem věnovali v rámci posttraumatické péče,“ doplnil Svoboda. „Nikoho jsme neošetřovali,“ potvrdila mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

„Požárem byla zasažena jedna místnost o rozměrech 6 x 6 metrů, škoda je asi 200.000 korun. Jako příčinu vyšetřovatel označil závadu na elektroinstalaci tiskárny,“ dodal Petr Svoboda, podle nějž hasiči dále provedli pomocí přetlakové ventilace odvětraní celého prostoru a pak pomocí průmyslového vysavače odsáli hasební vodu ze zasažených prostor.

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

Dominik Vodička a Veronika Khek Kubařová - vítězové 10. ročníku taneční soutěže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.