Středa 1. května 2024, Svátek práce

V New Yorku už vypadl další favorit. Murray

NEW YORK Patřil mezi hlavní favority. Ale podobně jako český tenista Tomáš Berdych vypadl Brit Andy Murray na US Open až příliš brzy. Ve srovnání s Berdychem sice dokráčel o dvě kola dál, jenže v tom třetím nečekaně nestačil na Švýcara Stanislase Wawrinku.

Čtvrtý nasazený s ním prohrál 7:6, 6:7 a dvakrát 3:6. „Já se snažil hrát soustředěně a agresivně,“ pravil radostí rozrušený vítěz.

Přitom se zdálo, že favorizovaný Murray utkání zvládne. Po vyhrané první sadě podával v druhé za stavu 5:3 na výhru, ale servis ztratil. Ve třetím a čtvrtém setu si pak nechal ošetřovat levý stehenní sval a celý zápas nakonec prohrál za tři hodiny a 56 minut.

„Ve třetím a čtvrtém setu jsem měl fyzické potíže, z čehož jsem byl otrávený. Dlouho jsem podobné pocity neměl, tušil jsem, že se šance vzdalují,“ řekl Murray.