Úterý 28. září 2021, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V okrese Rakovník dosáhl index PES maximální hodnoty 100

Česko

  11:08
Kladno - V okrese Rakovník dosáhl index PES maximální hodnoty 100, ve středních Čechách přibylo ve středu 2355 nakažených covidem, mírně méně než v úterý, kdy byl rekordní přírůstek za celou dobu pandemie: podle aktualizovaných dat ministerstva zdravotnictví přibylo 2376 nakažených. Rizikové skóre PES vzrostlo ve Středočeském kraji z 80 na 85 bodů, kraj zůstává v pátém, tedy nejvyšším stupně rizika. Vyplývá to z údajů ministerstva.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto:  Petr Topič, MAFRA

Aktuálně je v nejlidnatějším regionu České republiky 15 172 nakažených, od začátku pandemie se tam nakazilo 94 164 lidí. Vyléčit se podařilo 77 803 nemocných, s nemocí covid-19 zemřelo 1189 lidí. Za středu přibylo 49 vyléčených a čtyři zemřelí.

Pátý stupeň rizika platí v celé ČR a odpovídají tomu platná vládní opatření. Ve Středočeském kraji je v nejvyšší stupni většina okresů, kromě Rakovnicka, kde index dosáhl maximální hodnoty, dosáhly hodnoty 90 a více bodů také okresy Beroun a Mělník. Nejpříznivější situace je naopak na Mladoboleslavsku, která má 71 bodů, což odpovídá čtvrtému stupni rizika.

Index rizika epidemie covidu-19 v Česku zůstává na 80 bodech. Druhý den se drží na nejvyšším, pátém stupni pohotovosti, který značí kritický stav. Od středy se ale zhoršily všechny ukazatele, podle nichž se rizikové skóre počítá. Vyplývá to z aktuálních dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Laboratoře odhalily ve středu v Česku 16 939 případů koronaviru. Druhý den po sobě tak bylo překonáno dosavadní denní maximum. Pozitivních bylo téměř 52 procent testů, což je rovněž rekordní podíl. S covidem-19 je hospitalizováno téměř 5900 lidí, zhruba o 200 více než ve středu. V těžkém stavu je 845 z nich. 

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat