1. listopadu 2017 8:52, aktualizováno  13:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Opavě srazil trolejbus člověka na zastávce. Musel pro něj přiletět vrtulník

Vrtulník letecké záchranné služby - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrtulník letecké záchranné služby - ilustrační foto. | foto: MAFRA

Opava Na zastávce v Hlučínské ulici v Opavě dnes po 08:00 najel trolejbus do zastávky. Na místě je zraněný člověk, kterého trolejbus zachytil. Uvedla to policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Příčiny nehody zatím nejsou známy, podle mluvčí je možné, že šlo o technickou závadu. Na místě zasahují záchranáři a přistává vrtulník.

Nehoda se stala kolem 08:00. „Čtyřiašedesátiletý řidič zastavil a chtěl popojet trolejbusem, který se najednou rozjel. V nízké rychlosti narazil do zastávky a dělníka,“ řekla. Podle prvotních informací by jeho zranění neměla být vážná. V trolejbusu v době nehody nebyli žádní cestující, řidič nebyl pod vlivem alkoholu. Policisté podle mluvčí zjišťují, zda šlo o pochybení řidiče či technickou závadu.

Nehoda trolejbusu se stala i v úterý večer v Ostravě. Na přechodu pro chodce na křižovatce Sokolské třídy a ulice Na Hradbách tam po 18:00 srazil trolejbus pětašedesátiletou ženu, která na místě zemřela. Viačková uvedla, že devětapadesátiletý řidič jel ve směru od Dvořákovy ulice a ženu zaregistroval na levém chodníku. „Podle jeho prvotního vyjádření žena šla po vyznačeném přechodu pro chodce a zleva plynule vstoupila do vozovky. V pravé polovině přechodu trolejbus ženu zachytil,“ uvedla Viačková.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že žena byla ihned po kolizi v bezvědomí. „Došlo u ní i k selhání dechu a oběhu. Zasahující lékař u postižené při prvotním vyšetření shledal známky vícečetných a smrtelných poranění, kterým pacientka na místě podlehla,“ uvedl Humpl.

Řidič trolejbusu nebyl pod vlivem alkoholu. Policie pokračuje ve vyšetřování příčin nehody a hledá její svědky.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz