28. dubna 2018 9:30, aktualizováno  12:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V centru Prahy se srazil policejní vůz jedoucí na tísňové volání s autem. Policejní auto na chodníku začalo hořet

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
V Praze se srazilo policejní auto s osobním vozem. Po nárazu začalo hořet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Praze se srazilo policejní auto s osobním vozem. Po nárazu začalo hořet. | foto: Týdeník Policie

PRAHA V centru Prahy v sobotu ráno havarovalo policejní auto. Nehoda se stala na křižovatce Ječné a Štěpánské ulice krátce po půl osmé. Policisté jeli s majáky a střetli se s osobním autem, policejní auto poté začalo hořet, řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Pražská záchranná služba odvezla do nemocnic dva zraněné policisty a řidičku osobního vozu, řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Policistům z hořícího vozu pomohli kolemjdoucí, řidičku z druhého vozu vyprostili hasiči, uvedla Zoulová. „Prvotní informace ukazují, že policisté jeli se zapnutým výstražným a zvukovým zařízením na tísňové volání. Okolnosti celé dopravní nehody a míra zavinění jednotlivých účastníků je předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedla Zoulová.

Záchranná služba odvezla dva zraněné policisty ve věku 25 a 29 let do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Jeden měl zranění hlavy a ruky, druhý měl poranění hlavy. Jednasedmdesátiletá řidička osobního vozu byla s úrazem ruky a hrudníku převezena na chirurgii vinohradské nemocnice. Podle Poštové jde o středně závažné poranění.

V centru Prahy havarovalo policejní auto, srazilo se s osobním vozem.
Nehoda se stala na křižovatce Ječné a Štěpánské ulice krátce po půl osmé.


Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky hořelo auto v motorové části. Hasiči zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny a odpojili akumulátory. Velitel zásahu si na místo vyžádal pracovníky firmy Eltodo a TSK kvůli poškozené lampě veřejného osvětlení a prasklé výloze domu.

28.dubna 2018 v 10:47, příspěvek archivován: 28.dubna 2018 v 12:16

Poděkování policejního prezidenta: V souvislosti s dnešní dopravní nehodou policejního vozu v centru Prahy děkuji všem, kteří se okamžitě zapojili do záchrany policistů z hořícího vozu. Přeji si, aby se nehoda obešla bez trvalých následků a všem účastníkům přeji brzké uzdravení!

Nehoda zhruba na hodinu zastavila provoz tramvají mezi zastávkami Štěpánská a I.P.Pavlova, protože jedno z vozidel blokovalo koleje. Tramvaje se znovu rozjely kolem 8:45.

28.dubna 2018 v 10:23, příspěvek archivován: 28.dubna 2018 v 12:17

U DN v Ječné, byli první záchranáři za 4min. Zasahovali 3X RZP, RV + inspektor. Dva zranění policisté 29 a 25 let, ÚVN CP, ú. hlavy, ruky a hlavy a Ž71 po vyproštění @HasiciPraha FNKV, ú. hrudi a HK. Všichni zajištěni i.v. vstup, imobilizace + fixace. Všem moc děkujeme https://t.co/Gv1xVmC48i

ČTK
  • 2Diskuse