27. května 2016 14:01, aktualizováno  19:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Praze vykolejil vlak, nevezl žádné cestující. Oprava trati potrvá celý víkend

Nehoda zablokovala dvě ze čtyř traťových kolejí, omezení postihlo desítky... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda zablokovala dvě ze čtyř traťových kolejí, omezení postihlo desítky... | foto: HZS Praha - Milan Pacík Reprofoto

PRAHA V centru Prahy mezi vršovickým a hlavním nádražím v pátek před polednem vykolejil v tunelu osobní vlak bez cestujících. Nehoda zablokovala dvě ze čtyř traťových kolejí. Oprava trati potrvá minimálně celý víkend, řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jakub Ptačinský. Omezení se tak dotkne stovek spojů, momentálně se jezdí po dvou ze čtyř kolejí.

První vůz vlaku vykolejil na výhybce při výjezdu ze stanice Hlavní nádraží. Cestující měl teprve nabrat, proto se havárie obešla bez zranění. „Po nehodě jsou v tunelu rozlámané koleje, poničené výhybky nebo návěstidla,“ uvedl mluvčí. Před opravou trati je potřeba nejprve odtáhnout vykolejený vlak, což by se mělo stát v pátek v noci.

V centru Prahy mezi vršovickým a hlavním nádražím dnes před polednem vykolejil...
Nehoda zablokovala dvě ze čtyř traťových kolejí, omezení postihlo desítky...

Předběžná škoda na vlaku je odhadnuta na 430 tisíc korun a na zabezpečovacím zařízení asi na 100 tisíc korun. „Ještě ale nebyla vyčíslena škoda, která vznikla přímo na infrastruktuře,“ dodal Ptačinský.

Omezení provozu postihne dohromady stovky vlakových spojů, dálkových i regionálních. Některé rychlíky v pátek byly odkloněny, část regionálních spojů byla v daném úseku zrušena. Cestující mohou podle Českých drah využít jako náhradu linky metra B a C, kde jim budou uznány jízdenky drah. Aktuální omezení České dráhy zveřejňují na svém webu.

ČTK

ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta
ZE ŽIVOTA: Jak to vypadá, když hlídá táta

Jak to u vás vypadá, když dáte dětičky na hlídání tátovi?