Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

V pražských Ďáblicích hořel odpad na skládce. Hasiči doporučují lidem v okolí, aby nevětrali

Kouř zasáhl Ďáblice a část Střížkova, chemici začali měřit koncentrace škodlivin v ovzduší. „Doporučujeme obyvatelům v této oblasti nevětrat,“ uvedl v noci Kavka foto: Twitter/Hasiči Praha

Praha - Pražští hasiči po půlnoci likvidovali požár lisovaných balíků s odpadem na volném prostranství na skládce v Ďáblicích. Oheň během noci uhasili, doporučili nicméně lidem v okolí, aby kvůli nepříjemnému zápachu z kouře nevětrali. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka.
  7:32aktualizováno  7:54

Chemici hasičů naměřili během zásahu škodlivé koncentrace v ovzduší pouze v bezprostřední blízkosti požáru.

Kouř zasáhl Ďáblice a část Střížkova, chemici začali měřit koncentrace škodlivin v ovzduší. „Doporučujeme obyvatelům v této oblasti nevětrat,“ uvedl v noci Kavka. Kouř způsobil také nižší viditelnost v okolí skládky, zejména na dálnici D8 a některých ulicích na Proseku a v Ďáblicích.

Požár vypukl na ploše asi 30 krát deset metrů, balíky byly uskladněny do výšky...
Oheň během noci uhasili, doporučili nicméně lidem v okolí, aby kvůli...

Požár vypukl na ploše asi 20 krát osm metrů, balíky odpadu byly uskladněny do výšky čtyř metrů. Na místě zasahovalo několik profesionálních i dobrovolných jednotek, vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Po lokalizaci požáru třináct minut po půlnoci hasiči pokračovali pomocí nakladače v rozhrabávání skládky a do bezmála páté hodiny ráno dohašovali skrytá ohniska požáru.

„Příčinu požáru šetří hasičský vyšetřovatel, s ohledem na požár odpadu budou škody minimální,“ dodal ráno Kavka.

Autor:

Bytový dům v Chabařovicích
Bytový dům v Chabařovicích

Marie Kršňákové, Chabařovice, okres Ústí nad Labem
3 590 000 Kč