26. listopadu 2012 17:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Rudné u Prahy hořel průmyslový areál, dva lidé se přiotrávili

Hasiči (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

RUDNÁ (U PRAHY) Při výrobě náplní do filtrů se v průmyslovém areálu v Rudné u Prahy vznítily chemické látky. V objektu je vysoká koncentrace škodlivin, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Dva lidé se nadýchali kouře a museli být ošetřeni.

Hasiči odvětrávají zamořené prostory a musejí počkat až koncentrace chemických látek poklesne. Délku zásahu zatím nelze odhadnout.

Požár byl podle Kostkové nahlášen kolem 12:30. "V současné době je v objektu vysoká koncentrace škodlivin. Na místě je asi sedm jednotek hasičů, ale nedá se tam nic dělat, protože se do objektu nemůže," popsala situaci Kostková. Bližší informace zatím nemají hasiči k dispozici.

Hasiči starostu Lubomíra Kocmana informovali, že situace není tak vážná, aby musel vyhlašovat nějaký poplach nebo krizový plán. "V hale jsou nějaké překročené parametry, ale v podstatě 30 metrů od haly je to bez kontaminace," řekl ČTK Kocman. Situaci podle něj mají hasiči pod kontrolou a čekají, jak to dopadne uvnitř haly.

ČTĚTE DÁLE O POŽÁRECH:

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.