Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V teniskách mě venku neuvidíte

Česko

SÍLA VZHLEDU

Bývalá profesionální tanečnice pařížského Moulin Rouge a nyní majitelka studia Bikram Yoga Prague Tereza Bonnet-Šenková patří v oblékání mezi praktiky. „Sázím hlavně na praktičnost, protože se během dne neustále převlékám do cvičebního oblečení a zase zpátky do civilního,“ říká. Nemá v oblibě věci, které se musí žehlit, takže volí pružnější materiály. Typickou součást její garderoby tvoří legíny, jejichž tloušťku mění podle roční doby, a šátek. Může se omotat na holé tělo, vzít v zimě na rolák či společenskou košili a v létě třeba přes plavky. „Mám je v různých barvách a velikostech – dělá je totiž moje máma, oděvní výtvarnice,“ dodává Bonnet-Šenková.

Zatímco v Paříži přesně ví, že nejlepší kousky oblečení objeví v buticích na Montmartru, v Praze jde spíš na doporučení známých. Shopping není zrovna činnost, kterou zbožňuje. „Nenakupuji ráda sama. Užiji si, když to pojmeme jako procházku po městě, popovídáme si, dáme si oběd a mezitím se díváme, co je nového,“ popisuje své nákupy.

Zatímco za oblečení téměř neutrácí, na kabelkách, botách a doplňcích naopak nešetří. V kurzu jsou u ní nyní perly. „U nás je všichni nosí po padesátce, což je klišé. Dají se kombinovat úplně se vším,“ dává radu Bonnet Šenková. Bižuterie a šperky pochází nejčastěji od Evy Plzákové z obchodu Siluet mode v Široké ulici.

Od jara do podzimu zdobí její nohy baleríny – osvědčené má značky Jonak nebo Armani – a zimu odchodí v kozačkách – tento rok od značky DusicaDusica. „Kabelky jsou kapitola sama pro sebe. Tady se občas opravdu rozvášním, což ale vzhledem k mým celkovým výdajům za oblečení jednou za čas nevadí,“ usmívá se.

Ve volném čase si na sebe neobléká ani botasky, ani sportovní oblečení. „I když se jdu projít ven, mám stejně kozačky a perly na krku. Víkendový značkový outfit s vytahaným svetrem u mě nenajdete,“ uzavírá Tereza Bonnet-Šenková.

1. Šátek – Anna Šenková

Šátek je z kolekce mé mámy, která je oděvní výtvarnicí. Je to univerzální kus oblečení, který se může nosit celoročně.

Výhodou je, že když se vytáhne ze skříně nebo tašky, není zmačkaný. Tenhle mám už asi osm let, a stále ho lidi obdivují.

2. Doplňky – Siluet mode

Velmi netradiční je šátek s perlami. Je to jednoduchý nápad, který i z obyčejného oblečení udělá luxus.

Šátky na krk mám ve více barvách, a tak je mohu měnit – perly jsou odepínací.

Dá se nosit i místo pásku na džínech.

3. Kabelka – Vanessa Bruno

Taška Vanessa Bruno je pařížská záležitost. Všechny ženy ji tam mají. Pro tuto značku je charakteristická pevná látka a flitry. Na cestování je ideální malá černá kabelka Longschamp (na fotografii nahoře). Kabelky kupuji nejčastěji v Paříži v Galeries Lafayette.

Autor: