Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Teplicích Radu vystřídá asi Plíšek

Česko

PRAHA Po včerejším jmenování Petra Rady trenérem české fotbalové reprezentace se v Teplicích řešila otázka jeho nástupce.

Zdá se, že tým takřka jistě převezme Jiří Plíšek, který byl nedávno jmenován koučem klubové rezervy. Nicméně oficiálně o novém trenérovi pátého týmu minulého ročníku první ligy v nejbližší době rozhodne vedení Teplic.

„Za trenéra navrhnu Jiřího Plíška, ale za další členy představenstva mluvit nemohu. V pátek by se asi mělo definitivně rozhodnout,“ řekl šéf teplického klubu František Hrdlička s tím, že navrhne pro Plíška roční smlouvu s následnou opcí.

Minimum zkušeností s ligou Plíšek však má zatím s trénováním v nejvyšší české soutěži minimální zkušenosti.

Předloni vedl v třinácti zápasech 1. FC Slovácko a vyhrál pouze jednou a desetkrát odešel poražen. V listopadu 2006 pak nastoupil do Sparty jako šéf skautingu a funkci sportovního manažera na Letné vykonával do letošního jara.

Sedmatřicetiletý kouč na sebe nejvíce upozornil při zahraničním angažmá v Željezničaru Sarajevo, s kterým vedl bosenskou ligu, a dokonce si zahrál Pohár UEFA.

Působil také u tří mládežnických reprezentací a v roce 2002 byl vyhlášen nejlepším mládežnickým trenérem roku v Česku. Pracoval rovněž v druholigovém Ústí nad Labem.

O volbě reprezentačního trenéra čtěte na straně 3

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat