24. října 2010 10:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Ústí vznikla velká koalice ČSSD, ODS a sportovců

Ústí nad Labem - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ústí nad Labem - ilustrační foto | foto: Lidové noviny

ÚSTÍ NAD LABEM V Ústí nad Labem bude vládnout velká koalice. V sobotu večer ji dojednali zástupci ODS, ČSSD a Strana zdraví, sportu a prosperity (SZSP). Ze 37 mandátů budou mít v zastupitelstvu 25.

V radě města zasedne pět zástupců z ODS i ČSSD a jeden ze SZSP. Informaci přinesl server iDNES.cz.

V radě města zasedne pět zástupců z ODS i ČSSD a jeden ze SZSP. Primátor bude z ČSSD, stejně jako jeden náměstek, ODS bude mít náměstky dva, řekl serveru předseda ústecký sociálních demokratů Arno Fišera.

"Koalice přesně odráží to, jak rozhodli voliči. Pravicové strany mají většinu 14 hlasů, ale ČSSD je s 11 hlasy dominantní," zhodnotil pro ČTK výsledky povolebních vyjednávání Jan Řeřicha z ODS.

ODS ale podle něj dlouho věřila ve spolupráci s TOP 09. "TOP 09 měla vzhledem k počtu mandátů neumírněné požadavky," sdělil Řeřicha, proč jednání nakonec nevyšla. Předseda Strany zdraví sportu a prosperity (SZSP) Zdeněk Kabec zmínil, že TOP 09 chtěla dokonce post primátora.

To ale vyjednavačka za TOP 09 Karola Haasová vyvrací. "Žádné požadavky jsme neměli. Za TOP 09 můžu říct, že nevíme, proč jednání o koalici nevyšla," dodala Haasová.

V sobotu se zástupci SZSP definitivně rozhodli, že s TOP 09 nadále jednat nechtějí, a uzavřeli koaliční dohodu s ODS. "S těmi 14 mandáty jsme pak šli jednat s ČSSD," řekl Jan Řeřicha z ODS.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...