Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vajíčka dráždí ČSSD. Stojí za tím ODS, říká Paroubek

Česko

  18:10aktualizováno  20:14
KLADNO - Vajíčková fóbie brnká na nervy ČSSD. Ani dnes se předseda ČSSD Jiří Paroubek nezbavil jejich přítomnosti na předvolebních mítincích. Ale sociální demokraté už jsou připraveni. V davu mají "tajné" hlídače a jakmile se zjeví skořápkový narušitel, čelí zlobě Paroubkových příznivců. Na internetu mezitím koluje hra "Hoď vejce na Paroubka" a sílí "vajíčkové" hnutí.

Předvolební mítink ČSSD v Kladně. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Kladno, 17 hodin
Asi třicetiletá žena přichází k pódiu, na němž řeční Jiří Paroubek, a pokládá na něj plato s vejci. Reakce je rychlá. Muž v černém oblečení popadne plato a shodí jej na zem. Kolem ženy se srotí dav rozčilených důchodců. "Co tím chcete dokázat," překřičují se.

Jiří Paroubek s manželkou Petrou na předvolební mítink ČSSD v Kladně.

"Vajíčka jsem nechtěla házet. Vždyť se na ně podívejte, zmlátili by mě," řekla LN žena z Kladna, která nechtěla uvést své jméno.

Asi 150 lidí poslouchá Paroubka, který hřímá z pódia. "Máme zdokumentováno, že v Berouně a na Kladně za těmi akcemi stál Přemysl Pšenička, člen modrého (volebního) týmu ODS," měl jasno Paroubek. "ODS nepořádá vlastní mítinky, tak aspoň hází vidle do akcí ČSSD," dovysvětluje předseda ČSSD.

Mezi lidmi se proplétají "tajní ochránci", vyholení siláci, kteří vrhají zlé pohledy na potencionální narušitele. Těch se v Kladně objevilo deset, někteří v červených tričkách s nápisem "Paroubek škodí lidem" a na šéfa ČSSD pískají a jeho proslov ironicky komentují. "Mám pocit, že jakmile člověk vyjádří svůj názor, tak mu vyhrožují," řekl LN jeden z "antiparoubkovců", vysokoškolský student Ladislav Karas.

Předvolební mítink ČSSD v Kladně.   

Na internetové sociální síti Facebook mezitím rapidně vzrůstá počet příznivců iniciativy "Vejce pro Paroubka v každém městě", která už má přes 15 tisíc podporovatelů, a po internetu koluje hra "Hoď vejce na Paroubka".

Beroun, 15 hodin
V Berouně kdosi po sociálních demokratech vejce hodil a údajně zasáhl volebního manažera Karla Březinu.

Server iDnes.cz uvedl, že již dopoledne dva mladíci přinesli vajíčka na setkání ČSSD s lidmi v Benešově, ale na Paroubka je nehodili.

Příbram, 13 hodin
V Příbrami sice skupina mladých lidí v vajíčka na mítink přinesla, ale neházeli je. Skupina asi deseti mladých lidí je chtěla Paroubkovi předat jako dárek. Bodyguardi je k němu ale nepustili. Při následné strkanici pak jednomu z mladíků z ruky plato se šesti vajíčky vyrazili a to spadlo na zem. Mezitím se ale jinému účastníkovi podařilo na pódium, z nějž v té chvíli Paroubek odcházel, jedno vejce dopravit. Při pokládání se rozbilo.

Autoři: , ,

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...