Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Dvě vraždy a sebevražda. Policie na Zlínsku vyšetřuje smrt dcery a rodičů

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto:  Michal Sváček, MAFRA

Kriminalisté vyšetřují násilnou smrt tří dospělých lidí v bytě ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku, oznámila v úterý večer policie na Twitteru. Jedná od dvě vraždy a sebevraždu v rodině, zemřeli otec, matka a dcera.
  23:20aktualizováno  8. března 8:31

„Ve dvou případech je podezření ze spáchání trestného činu vraždy, v jednom na sebevraždu. Jedná se o rodinnou tragédii. Nikomu nehrozí žádné nebezpečí,“ uvedla policie na Twitteru.

„Jedná se o dvě ženy (matku a dceru) ve věku sedmapadesát a pětadvacet let a šedesátiletého muže (otce),“ informovala mluvčí krajské policie Simona Kyšnerová.

Policie zatím neupřesnila, který ze členů rodiny vraždil, ani jakým způsobem.

„Místo činu do brzkých ranních hodin ohledávali kriminalisté. Na místě byl rovněž soudní lékař. Nyní čekáme na výsledky soudní pitvy a i nadále provádíme úkony trestního řízení,“ doplnila Kyšnerová.

Starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek na sociální síti uvedl, že jde o obrovskou tragédii a vyjádřil upřímnou soustrast. „Dosud nevím, o kterou rodinu šlo, nemám více informací,“ řekl ve středu ráno s odkazem na policejní informace.

Vraždy v rodinách řešili policisté i loni

Zlínský kraj si za loňský rok odnesl nechtěné prvenství v počtu obětí násilných trestných činů. Policisté museli řešit dva mimořádně smutné případy rodinných tragédií, rukou vraha při nich zemřely dvě ženy a pět malých dětí.

Loni v dubnu v Loučce na Vsetínsku vyhodil muž do povětří dům, v němž zemřely tři malé děti a jejich matka. Pachatel prozatím zůstává ve zdravotnickém zařízení.

Další muž zabíjel také v létě v Rožnově pod Radhoštěm. V rodinném domě zastřelil nejprve svou družku a dvě malé holčičky, poté sám sebe.

V Česku se loni stalo podle policejních statistik 150 vražd, o 45 více než předloni. Téměř polovina loňských vražd zůstala ve stadiu pokusu, většinu vrahů motivovaly osobní rozepře mezi příbuznými nebo partnery.

Loni v dubnu devětadvacetiletý muž podle obžaloby zavraždil bratra, sestru a otce v Kostelci na Hané na Prostějovsku. V listopadu při dvojnásobné vraždě a následné sebevraždě zemřeli muž, jeho družka a jejich syn u pražské cyklostezky mezi Čakovicemi a Letňany.

Autoři: ,