Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vězeň poslal pervitin z Valdic na Mírov, na svobodě nebyl ani minutu

Česko

  16:46
Vězeň propuštěný z Valdic na Jičínsku nepobyl na svobodě ani minutu. Když 1. dubna vyšel z brány, okamžitě jej zadrželi kriminalisté. Ještě z vězení totiž poslal kamarádovi na Mírov psaní, v němž ukryl balíček pervitinu. Už za to čelí obvinění.

Třiatřicetiletý muž pobýval ve věznici ve Valdicích za majetkovou trestnou činnost. Loni v září se odtud podle policie pokusil poslat dopis svému odsouzenému kamarádovi do věznice na Mírově a vyzdobil ho barevnými samolepkami.

„V samolepce modrého autíčka však příslušník vězeňské služby nalezl balíček s pervitinem. Více než 100 miligramů této látky tak spolu s odesílatelem skončili v hledáčku jičínského TOXI týmu,“ uvedla mluvčí hradecké policie Eliška Pospíšilová.

„Policisté tohoto muže před budovou Věznice Valdice v sobotu 1. dubna, tedy v den, kdy mu končil výkon trestu, zadrželi na základě předchozího souhlasu státního zástupce a eskortovali na policejní oddělení, kde se k celé věci doznal,“ řekla.

Kriminalisté muže obvinili z pokusu o nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí mu trest vězení do výše 5 let.

Policejní komisař podal návrh na vzetí obviněného muže do vazby, soudce s ním v pondělí souhlasil.

Autor: