Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Van der Sar po 1311 minutách inkasoval

FOTBAL

LONDÝN Nizozemský fotbalový brankář Edwin van der Sar přišel ve 28. kole anglické ligy o svou rekordní neprůstřelnost, když v duelu Manchesteru United na hřišti Newcastlu neudržel lehkou střelu a Peter Lövenkrands dorážkou otevřel skóre. Van der Sarova série se tak zastavila na 1311 minutách, což je konečná hodnota nového britského rekordu.

Manchester však zápas otočil, vyhrál 2:1 a znovu zvýšil své vedení v čele tabulky na sedm bodů před druhou Chelsea a třetím Liverpoolem. Van der Sar v lize naposledy inkasoval 8. listopadu, kdy ho dvakrát překonal záložník Arsenalu Samir Nasri. Od té doby vychytal 14 čistých kont, jenže včera ho již po devíti minutách překonal Lövenkrands. Van der Sar neudržel nepříliš nebezpečnou střelu Jonase Gutiereze a dánský záložník zblízka dorazil míč do odkryté branky.

Výsledky - 28. kolo: Manchester City -Aston Villa 2:0 (24. Elano z pen., 89. Wright-Phillips), Newcastle - Manchester United 1:2 (9. Lövenkrands - 20. Rooney, 56. Berbatov), Stoke - Bolton 2:0 (14. Beattie, 73. Fuller), Wigan - West Ham 0:1 (34. C. Cole), Blackburn - Everton 0:0, Fulham - Hull 0:1 (90. Manucho), Tottenham - Middlesbrough 4:0 (40. a 79. Lennon, 9. Keane, 14. Pavljučenko).