Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vanessa Mae přijede do Prahy kvůli charitě

Česko

PRAHA Ve čtvrtek 25. září vystoupí v Praze houslová virtuoska Vanessa Mae. Mimořádná akce v O2 Areně se uskuteční od 20 hodin jako charitativní koncert, jehož celý výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu pro zdraví dětí. Součástí vystoupení bude i velká laserová show.

Kvůli specifickému pojetí dobročinné akce je možné ode dneška koupit vstupenky jen ve dvou pražských distribučních místech společnosti Central Group – v budově Empiria (Na Strži 65) a v Paláci Koruna na Václavském náměstí 1. Zájemci si mohou vybrat místa k sezení v jednom z pěti sektorů arény. Podle toho se také odvíjí výše příspěvku pro nadační fond – od 780 do 1980 Kč. Pro štědřejší dárce je připravený omezený počet vstupenek do Klubového patra O2 Areny. Tam bude před zahájením koncertu probíhat raut a po skončení koncertu afterparty s předpokládanou účastí houslistky. Lístky jsou k mání za 3800 Kč.

Vanessa Mae (1978), celým jménem Vanessa-Mae Vanakorn Nicholson, patřila už ve svých začátcích k výrazným talentům. Proslavila se především charakteristickým stylem hraní, ve kterém kombinuje klasickou hudbu s pop-music. V České republice vystoupila naposledy před sedmi lety v nynější T-Mobile aréně.

Nadační fond pro zdraví dětí byl založen společností Central Group ve prospěch Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze 4 – Podolí. Jeho cílem je podpora výzkumu v oblasti gynekologie a porodnictví.

Autor: