Pátek 23. října 2020svátek má Teodor, Theodor 9 °C občasný déšť Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Vorálek 28.8.2020 18:52

Neřešme počet nakažených, z nichž polovina je bez příznaků a dalších 40 procent z lehkou horečkou. Řešme počet vážných případů a ochraňme rizikové. Zbytek společnosti nechme tančit, zpívat, fandit, prostě žít!

R. Vacek 28.8.2020 12:42

Jedeme směr Izrael. Ti na tom byli dlouho jako my, lidé pak usoudili, že se jedná o rýmičku, zrušili karanténu, otevřeli školy a lekli se až teď, kdy mají denně 2000 diagnostikovaných. S mrtvými už jsou na dvojnásobku oproti nám a 15x víc jich mají na JIP.

J. Konečný 28.8.2020 10:32

Ten covid - 19, to je fakt strašlivá choroba. Horší a strašnější než středověký mor. Sice naprostá většina "nakažených" neví, že je nemocná a že by měla umírat a žádné příznaky nemá a mít nebude, ale stejně to je děs a hrůza. A kvůli téhle kravině srovnatelné s rýmičkou zablokovali celý stát a spoustu lidí přivedli do existenčních problémů. Napalme jim to ve volbách !

O. Vorálek 28.8.2020 18:53

A komu máme ten hlas dát, jakože by to dělali jinak? Nikdo to moc nerozporuje!

J. Vacek 28.8.2020 10:15

Nepodceňujme to, ale jděme reálnou cestou. Je stále snaha situaci kolem koronaviru nějak dramaticky prezentovat, a přitom mírný průběh nemoci, počet hospitalizovaných a počet nakažených k počtu obyvatel pro to nedávají důvod. Léky existují a je potřeba jít cestou zproduktivňování celkové zdravotní péče.

P. Aron 28.8.2020 9:47

A že by v textu byl odkaz na tu statistiku, kde jsou grafy ? Z grafů je patrná úměra mezi počtem provedených testů a počtem zjištených nakažených. Takže ten výkyv neznamená, že přibylo či ubylo nakažených ale že se jich více dohledalo. Pochopitelně od konce května, kdy skončila vetšina omezení se ten virus může lépe šířit, to je také celkem logické. Důležitá je ale jeho nebezpečnost a ta evidentně velmi poklesla.

J. Jirka 28.8.2020 9:38

Bez komentáře: "Švédsko změní statistiku. Nekvalitní čínské testy zkreslovaly."

J. Lutic 28.8.2020 9:23

Největší výskyt corony v Praze nikoho nepřekvapuje,feťáci Piráti si nemyjou nejen ruce,nu..

P. Aron 28.8.2020 9:44

Tak v Praze je největší hustota obyvatel, nejvíce jich tu používá MHD. Njevíce nákupních center atd. A ten virus se opravdu nešíří injekčními stříkačkami.


Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...