Ve finále Poháru ČMFS se utkají Sparta s Libercem

PRAHA/LIBEREC Ve finále Poháru ČMFS se příští úterý na Strahově utkají fotbalisté Sparty a Liberce. Sparta ve středu postoupila po dvou výhrách 1:0 nad druholigovými Bohemians Praha, Liberec vyřadil Brno a získal jistotu, že si v příští sezoně zahraje Pohár UEFA. Slovan by se do evropského poháru dostal i jako poražený finalista, protože Sparta bude hrát předkolo Ligy mistrů.

Sparťané potvrdili roli favoritů a ve finále budou obhajovat loňské prvenství. V odvetě porazili Bohemians Praha brankou Jeslínka, který rozhodl o stejném výsledku i před týdnem. „Zápas jsme začali dobře, měli jsme několik šancí, ale pak nám chyběl pohyb, a proto soupeř mohl hru srovnat,“ poznamenal trenér Sparty Michal Bílek. Kouč připustil, že varianta s Hainaultem na postu stopera je možným řešením pro zítřejší ligový duel s Ostravou při absenci Tomáše Řepky. Hostující trenér Luboš Urban po utkání poděkoval svému mužstvu za celé pohárové tažení. „Dostali jsme se hodně daleko a i Spartu jsme dokázali pozlobit. Nemáme se proto za co stydět.“ Brno prohrálo až v nastavení Brno sice v Liberci vedlo po brance Doška a mělo i další šance, ale v 78. minutě se o klíčové vyrovnání, které by po brněnské remíze 2:2 domácím stačilo k postupu, postaral Jan Nezmar. Brňané v závěru vsadili na maximální riziko, jenže v třetí minutě nastaveného času je dalším gólem připravil o zbytky nadějí střídající Smetana.

Moravané tak musejí doufat, že se do Poháru UEFA dostanou z ligové soutěže, kde stále usilují o třetí místo. Trenér Severočechů Ladislav Škorpil se už potřetí podívá s Libercem do pohárového finále. „Byl to typický pohárový zápas a drama až do poslední vteřiny, “ řekl Škorpil. Slovan dovedl k pohárovému triumfu už v roce 2000.