Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Ve sklárně na Teplicku praskla vana na tavení skla. Zásah hasičů potrvá nejméně do úterý

V Duchcově na Teplicku zasahovalo 13. dubna 2020 devět jednotek hasičů u prasklé vany na tavení skla ve sklárně Vitrablok. foto: ČTK

Duchcov (Teplicko) - V Duchcově na Teplicku v pondělí zasahovalo 40 hasičů u prasklé vany na tavení skla ve sklárně Vitrablok v Bílinské ulici. Zhruba 250 tun skla vyteklo do sběrné jímky. Hasiči taveninu ochlazují, aby se nerozšířila dál a nic nezapálila. Nehodu mají pod kontrolou, zasahovat tam budou minimálně do úterý. Na místě je jedna jednotka, řekl večer operační důstojník krajských hasičů.
  12:58aktualizováno  19:03

„My jí ochlazujeme a zabraňujeme tomu, aby se nerozšířila někam, kde by mohla něco zapálit,“ uvedl důstojník. Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana na místě nikdo není zraněn, řekl.

Koronavirem je nakažených 23 hasičů a 10 policistů. Stovky příslušníků obou sborů jsou v karanténě

My ji (taveninu) ochlazujeme a zabraňujeme tomu, aby se nerozšířila někam, kde by mohla něco zapálit,“ uvedl důstojník dopoledne. Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana nebyl nikdo zraněn.

„Bude dlouho trvat, než tavenina úplně vychladne,“ doplnil operační důstojník v souvislosti s délkou zásahu. Odpoledne řekl, že by se jednotky mohly v Duchcově střídat do středy. „Odhadem měla tavenina 750 stupňů,“ řekl důstojník. Příčina a škody se budou podle něj zjišťovat, až bude havárie zlikvidována.

Podle pracovnice sklárny vyrábí firma nepřetržitě. Řekla, že v pondělí bylo v objektu společnosti několik desítek lidí. „Firma se zaměřuje na výrobu skleněných stavebních tvárnic,“ dodala s tím, že sklárna v Duchcově funguje přes 100 let.

Autor:

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...

Mohlo by vás zajímat