12. srpna 2012 12:36, aktualizováno  15:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hořela solární elektrárna, sklad pneumatik hasiči zachránili

Požár fotovoltaických panelů na střeše průmyslové haly u Velkých Popovic. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár fotovoltaických panelů na střeše průmyslové haly u Velkých Popovic. | foto: pozary.cz, HSZ Střdočeský kraj

PRAHA U dálnice D1 u Velkých Popovic hořela před polednem střecha průmyslové haly, kde byly umístěny solární panely. Požár se podařilo hasičům zneškodnit. Hrozilo přitom nebezpečí, že plameny se dostanou do skladu pneumatik, který se v hale nachází.

„V 10:30 byl ohlášen požár střechy průmyslové haly u obce Strančice. Na místo jsme vyslali šest hasičských jednotek a už v 11:05 byl oheň pod kontrolou,“ sdělila serveru Lidovky.cz mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Rychlý zákrok v tomto případě zabránil rozšíření požáru do vnitřních prostor, kde bylo uskladněno velké množství pneumatik. „V současnosti je na místě náš vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu požáru a vyčísluje škody,“ pokračuje mluvčí.

Strančice u Prahy

Strančice u Prahy

Možným důvodem vzplanutí mohla být technická závada na fotovoltaických panelech, které byly na střeše umístěny. „To jsou zatím ale jen spekulace,“ dodala Kostková. Odpoledne mluvčí informovala o výši škody, která je odhadována na jeden milion korun.

mevMartin Nevyhoštěný

Najdete na Lidovky.cz