Sobota 27. února 2021svátek má Alexandr 1 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve Svitavách vraždil expřítel, roli hrál sex

Dva lidé byli zavražděni ve čtvrtek večer ve Svitavách. Pachatelem byl muž, který později po převozu do Fakultní nemocnice v Hradci Králové podlehl svým zraněním. Na snímku je zapečetěný vchod do domu v ulici Jana Skácela, kde oběti žily.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dva lidé byli zavražděni ve čtvrtek večer ve Svitavách. Pachatelem byl muž, který později po převozu do Fakultní nemocnice v Hradci Králové podlehl svým zraněním. Na snímku je zapečetěný vchod do domu v ulici Jana Skácela, kde oběti žily. | foto: ČTK

SVITAVY V pozadí čtvrteční vraždy ženy a její dcery ve Svitavách může být sexuální delikt. Policie dostala v souvislosti s rodinou trestní oznámení. Novinářům to dnes řekl krajský policejní ředitel Radek Malíř. Pachatelem vraždy byl podle policie bývalý druh ženy, dívka byla nezletilá.

"Přijali jsme začátkem září trestní oznámení, které prověřujeme. Vzhledem k okolnostem případu nemohu zmínit právní kvalifikaci," uvedl Malíř. Muž předtím žil s družkou a její dcerou určitý čas v jedné domácnosti.

Trestní oznámení souviselo s předchozím soužitím tří osob v rodině. Dívka nebyla biologickým potomkem muže. Policie nechce upřesnit, které z žen se trestní oznámení týkalo.

Vražda se stala v ulici Jana Skácela ve Svitavách. "Po předchozí drobné rozepři muž několika ranami z krátké střelné nelegálně držené zbraně zastřelil dvě ženy, jednu ve věku 50 let, jednu nezletilou. Následně spáchal sebevraždu, při převozu do nemocnice zemřel," popsal událost Malíř.

ČTĚTE O DALŠÍ TRAGÉDII NA SVITAVSKU:


Kromě vraždy policie případ vyšetřuje i kvůli nedovolenému ozbrojování, kvůli smrti jednapadesátiletého pachatele však bude zřejmě odložena.

Policie popřela dřívější informaci některých médií, že muž byl bývalý policista, podle Malíře nikdy nepracoval ani v resortu ministerstva vnitra.

Policie nabídla příbuzným i lidem ze sousedství pomoc psychologů, někteří nabídku přijali. Vražda se stala na zahradě u vedlejšího domu, kde se konala party, svědky činu byli další lidé. Obě oběti byly zasaženy několika střelami. Žádný dopis na rozloučenou policie nenalezla.

Město Svitavy

Město Svitavy

Na Svitavsku jde o druhou tragickou událost za tento měsíc. V obci Široký Důl nalezli policisté 2. září čtyři mrtvé děti ve stáří od dvou měsíců do deseti let. Jejich matka, která byla s vážnými zraněními převezena do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, se podle charakteru zranění pokusila o sebevraždu. Policie ji následně obvinila z vraždy. Tragédii ohlásil její druh.

,

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!