Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: Pussy Riot na svobodě útočí na Putina i poškozená Nagyová

Česko

  20:00
PRAHA - Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

Naděžda Tolokonnikovová foto: Reuters

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Rusko bez Putina, křičela poslední propuštěná členka Pussy Riot
Z věznice v sibiřském Krasnojarsku v pondělí vyšla na svobodu amnestovaná členka punkové skupiny Pussy Riot Naděžda Tolokonnikovová. Krátce před ní byla z vězení propuštěna rockerka Marija Aljochinová, která podle ruských médií míří za svou kolegyní do Krasnojarska.

ČTĚTE VÍCE:

Rekordně teplý prosincový den, v Čáslavi bylo 11,1 stupně
Na 11 stanicích v Česku dnes padly teplotní rekordy. V Čáslavi naměřili meteorologové 11,1 stupně Celsia, tedy o 0,1 stupně víc než před dvěma lety. Největší rozdíl v rekordní teplotě byl v Průhonicích. Dnes se tu rtuť teploměru dostala na 10,6 stupně, dosavadní maximum z roku 2011 tak překonala o 3,3 stupně.

ČTĚTE VÍCE:

Moskva: Splatili jsme Česku miliardový dluh ze sovětské éry
Ruské ministerstvo financí oznámilo, že dokončilo úhradu dluhu vůči České republice ve výši 3,6 miliardy dolarů (přes 72 miliard korun). Ten vznikl v éře bývalého Sovětského svazu. Rusko na základě smlouvy z roku 1994 uhradilo Česku starý sovětský dluh ve výši 3,6 miliardy dolarů.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Kapří jatka přímo před vegetariány? Jste vrazi, slýchají často prodejci
Předvánoční tradice prodeje a usmrcování kaprů v ulicích měst je řadě lidí čím dál více nepříjemná. Rozporuplné pocity zažívají zejména vegetariáni a vegani, kteří se zakrváceným pultům snaží pokud možno vyhýbat. V Praze 2 je se kapří řezníci utábořili přímo před vchodem do vegetariánské restaurace.

ČTĚTE VÍCE:

Záznam zatýkání poškozuje Nagyovou před veřejností, tvrdí její advokát
Záznam zadržení Jany Nečasové (dříve Nagyové), který policie zveřejnila v médiích, podle jejího advokáta Eduarda Bruny nevyvrací kritiku expremiéra Petra Nečase o špatném postupu policie při zatýkání a domovních prohlídkách v kauze Nagyová. Video prý navíc poškozuje jeho manželku před veřejností.

ČTĚTE VÍCE:

Připomeňte si: 13 kauz roku '13 na serveru Lidovky.cz
Tým redaktorů serveru Lidovky.cz vám letos nabídl celou řadu původních zpráv i exkluzivních kauz. Ať už se jednalo o pochybné příjmy vysokých státních úředníků, kauzu Torubarov nebo celou řadu zajímavých informací kolem případu Rath. Připomeňte si, co vše jste si u nás letos přečetli jako první.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Filmové trháky příštího roku: biblické eposy, Nolanova sci-fi i remaky
Liják, jenž způsobí potopu světa, i Rudé moře rozestupující se před Mojžíšem – kvůli inspiraci pro blockbustery na příští rok se v Hollywoodu listovalo Starým zákonem. Kromě toho dojde i na Godzillu, Transformery, Spider Mana a další obvyklé podezřelé.

ČTĚTE VÍCE:

Vážně doma o Vánocích zabíjíte kapry? lituje ryby Ázerbájdžánka
Podle dvacetileté Ázerbájdžánky Diany Shirinové berou Češi Vánoce někdy moc vážně. To ale rozhodně nehodnotí jako mínus. Vánoce dříve znala jen z amerických filmů, ty české jsou podle ní trochu jiné a těší se na dárky pod stromečkem od Ježíška. Jen kaprů, kteří skončí na štědrovečerní večeři je jí trochu líto.

ČTĚTE VÍCE:

Ježíšek mezi rytíři. V Praze je k vidění unikátní betlém z plastu
Jedinečný betlém postavený ze stavebnice Playmobil je pro veřejnost přístupný v centru Prahy. Přes 200 populárních plastových figurek zasadili sběratelé Kryštof Čižinský a Štěpán Valenta do kulis středověkého přístavního města. Podobnou expozici v Česku nenajdete.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Nutrilon Advanced: Otestujte s námi pokračovací a batolecí mléko bez palmového oleje
Nutrilon Advanced: Otestujte s námi pokračovací a batolecí mléko bez palmového oleje

Nemůžete kojit a tak hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje mohou být vhodnou...