28. března 2013 21:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: velvyslankyně Klausová i statisíce za absence v Senátu

Václav Klaus s chotí Livií. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus s chotí Livií. | foto: MAFRA- Dan Materna

Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Papež František umyl nohy tuctu mladých delikventů
Papež František odsloužil mši v nápravném zařízení pro mladistvé na předměstí Říma. Během obřadu velmi neobvykle pojal tradiční rituál mytí nohou. Sklonil se před tuctem mladých vězňů, z nichž dvě byly dívky, což bylo ze strany papeže vůbec poprvé. Tradice mytí nohou na Zelený čtvrtek odkazuje na Ježíšovo gesto pokory vůči apoštolům krátce před ukřižováním.

ČTĚTE VÍCE:

Zeman chce velvyslankyní na Slovensku Livii Klausovou
Prezident Zeman chce, aby se velvyslankyní na Slovensku stala Livia Klausová, manželka bývalého prezidenta. Schwarzenberg s tím nesouhlasí.

ČTĚTE VÍCE:

V plzeňském multikině se zřítila část stropu, zranil čtyři lidi
V plzeňském multikině se zřítila část stropu a zranila tři osoby. Do nemocnice na urgentní příjem odvezl sanitní vůz jednu pracovnici obsluhy, ostatní byli ošetřeni na místě. Řekly to mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková a policejní mluvčí Martina Korandová. Následně se uvolnila další část stropu a zranila i manažerku kina.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

V Senátu často chyběli. Ale i tak si řekli o statisíce za cestování a ubytování
Částku až 1,7 milionu korun mohli v loňském roce čerpat na náhradách jednotliví senátoři. Mnozí z nich tuto sumu až na pár stovek využili celou. A to včetně těch, kteří při hlasováních Senátu často chyběli. Vyplývá to z kompletního přehledu náhrad, který má server Lidovky.cz k dispozici.

ČTĚTE VÍCE:

Vícerychlostní policie. Svižněji než Janouška šetřila Ratha, Kotrouše i Víta
Rok od Janouškovy nehody: verdikt si za tu dobu vyslechl Lessy i řidič-epileptik. Kotrouš sedí a obžaloba v korupční kauze Rath finišuje.

ČTĚTE VÍCE:

Je to soukromá věc, tvrdí poslanec - pirát silnic. Nejdříve pil před jízdou, teď jel dvoustovkou
Poslanec David Šeich (ODS) se v Poslanecké sněmovně zabývá dopravou. Podle jím navrhované úpravy zákona by řidiči na vybraných úsecích dálnic mohli jezdit rychlostí až 160 km/h. Avšak ani tento limit by na jeho rychlou jízdu nestačil.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Setkání se žralokem? Je to jako výlet do vesmíru, říká Steve Lichtag
Potápěl se se žraloky i velrybami, setkal se s Dalajlámou a natočil desítky podmořských i pozemních dokumentů. Největším zážitkem pro něj ale bylo narození jeho dcery. Jak probíhalo natáčení jeho posledního 3D filmu Aldabra, popisuje režisér, cestovatel a dokumentarista Steve Lichtag v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

ČTĚTE VÍCE:

Pražský hrad po Klausovi poprvé: vyhlídky, kašny i hřiště
Desetiletá éra Václava Klause na Pražském hradě skončila. Co se v areálu za tu dobu změnilo po architektonické stránce? Která nová prostranství a prostory se za tu dobu otevřely veřejnosti? Pojďme se po území Hradu projít a zaměřme se tentokrát na venkovní plochy.

ČTĚTE VÍCE:

Vladimír Pucholt se znovu objeví v českém filmu
Herecká hvězda českého filmu a divadla 60. let Vladimír Pucholt, kterého diváci znají například z filmů Starci na chmelu, Lásky jedné plavovlásky a Černý Petr, dokončuje v Praze s Pavlem Landovským dokument Hodinový hoteliér. Pucholt se zároveň objeví v komedii režiséra Josefa Abrháma ml. a Mikiho Kirschnera V klidu a naplno, která se začne natáčet v létě.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.