Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Věděl jsem, že nastane problém

Česko

OČIMA EXPERTA

Přiznám se, že jsem od Slovenska čekal mnohem víc. Propásli velkou šanci, zápas s Novým Zélandem měli dotáhnout do vítězného konce. Na nováčkovskou daň bych to ale nesváděl, vždyť Nový Zéland je na mistrovství skoro po třiceti letech, takže byl vlastně ve stejné situaci jako Slováci.

Ti navíc na rozdíl od soupeře mají hráče, kteří hrají ve velkých evropských klubech. Proto bych od nich čekal víc. Že se mnohem víc prosadí v koncovce a že nedopustí to, co se stalo v závěru. Měli to zvládnout, jenže sebevědomí, které předváděli v kvalifikaci, na nich bylo vidět jen minimálně.

Čekal jsem od nich větší rozhodnost, větší sebedůvěru, že to z nich prostě bude tryskat. Ale nestalo se to. I proto mě nikdo z nich nijak zvlášť nezaujal. Celkově měl ten zápas slabounkou úroveň.

Koukali jsme na něj v České televizi s Ľubomírem Moravčíkem a já mu v 80. minutě povídám: „Podívej, to bude problém, vždyť vy jste zalezli před branku a ani nedokážete podržet míč.“ Slováci se soustředili jen na obranu. Vyrovnávací gól pak neinkasovali kvůli nějakému podcenění soupeře, to určitě hráči v hlavách neměli. Spíš bych to nazval křečovitostí. Prostě vedli 1:0 a spíš se soustředili na defenzivu než na ofenzivu. Nový Zéland měl snad tři šance v celém zápase. Jeho útočnou snahu stačilo eliminovat tím, že podrží míč na polovině hřiště. Jenže to neudělali. Zalezli před branku.

Jestli jsou schopní ve zbylých dvou zápasech podat lepší výkon, si netroufám odhadovat. Ale nic jiného jim nezbývá. Zůstanu u fráze: budou to mít těžké. Možná se budu mýlit, ale předpokládám, že Itálie i Paraguay Nový Zéland porazí, což je pro Slováky špatné.

Vezměte si, že v posledním utkání hrají s Itálií, zatímco Paraguay právě se Zélandem. Nechci je odepisovat, na to mám zatím málo informací, ale v jejich postup moc nevěřím. Beru to čistě matematicky. Budou to mít hodně složité.

***

JAK SlovEnSKo přIšlo o vÍTĚZSTvÍ

SKUPINA F 15. ČERVNA 2010

NOVÝ ZÉLAND 1 : 1 SLOVENSKO

Winston Reid 90.+3. 50. Robert Vittek

Zdroj: Reuters

Možná se budu mýlit, ale předpokládám, že Itálie i Paraguay Nový Zéland porazí, což je pro Slováky špatné

O autorovi| JOSEF CSAPLÁR, Autor je trenér a jeden z nejlepších fotbalových teoretiků v Česku.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!