26. května 2009 17:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vejce už letěla, Paroubka zachránily deštníky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 652Diskuse
Šéf ČSSD se uhýbá vejcím, které na něho mířily na mítinku v Plzni. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf ČSSD se uhýbá vejcím, které na něho mířily na mítinku v Plzni. | foto: František VlčekLidové noviny

PLZEŇ Po slovech předsedy ČSSD Jiřího Paroubka na předvolebním mítinku v Plzni, že pravice po volbách "shoří" na něj lidé z publika hodili šest vajec. Lidé z ČSSD před předsedu roztáhli deštník, žádné z vajec ho nezasáhlo.Příznivci ČSSD hned házející pacifikovali, policie tři mladé muže zadržela. Na akci bylo 500 lidí, policie oddělila fanoušky expremiéra Mirka Topolánka, kteří trvale pískali na píšťalky.

Šéf ČSSD se uhýbá vejcím, které na něho mířily na mítinku v Plzni.

Při příjezdu předsedy ČSSD pískot výrazně zesílil. Paroubkovo vystoupení v Plzni trvalo asi deset minut. Předseda znovu zopakoval, že požádal premiéra, aby na těchto předvolebních mítincích byla přítomna policie.

Jiřího Paroubka chránili na mítinku v Plzni před vejci deštníky.

V Plzni bylo uniformovaných policistů asi deset, kteří bez konfliktů oddělili mladé odpůrce ČSSD od jejích příznivců. Transparenty odpůrců nesly hesla "Paroubek škodí lidem", "Slabí se neposílí oslabením silných, malí nevyrostou omezováním velkých" a "Jsme tu sami za sebe". Na jednom s plakátů byl vyobrazen šéf ČSSD ve vajíčku s rudou hvězdou na čele.

Jiřího Paroubka chránili na mítinku v Plzni před vejci deštníky.

Několik mladíků, kteří měli na hlavách večerníčkovské čepice, rozdávali lidem "studentský vajíčkový manifest", mezi jehož hlavními body byl odpor proti sbližování ČSSD s KSČM. Další mladíci chodili po náměstí s prázdnými platy od vajíček a v kostýmech slepic.

Téma házení vajec na šéfa ČSSD využili i recesisté.

Mladí kritici ČSSD vesměs tvrdili, že nejsou zástupci žádného protestního proudu. Pouze se prý připojili k iniciativě na internetové síti Facebook. "Nechceme házet vajíčka, jsme tu sami za sebe," řekl jeden ze studentů.

Téma házení vajec na šéfa ČSSD využili odpůrci i recesisté.

Na Facebooku vznikla skupina "vejce pro Paroubka v každém městě", k níž se do dnešního odpoledne připojilo již téměř 37.000 lidí. Podle policejní mluvčí Vladislavy Čejkové policie převezla na obvodní oddělení čtyři mladíky k podání vysvětlení. Byli to zřemě muži, kteří údajně po Paroubkovi hodili vejce. "Celá záležitost se prošetřuje, více budeme vědět ve středu," uvedla.

Téma házení vajec na šéfa ČSSD využili odpůrci i recesisté.

Lidovky.cz
  • 652Diskuse

Najdete na Lidovky.cz