17. června 2019 14:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Asi hodně pospíchali. Chodci včetně ženy s kočárkem vstoupili před houkající hasiče

Chodci Rožnově pod Radhošťem vstoupili před houkající hasičské auto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chodci Rožnově pod Radhošťem vstoupili před houkající hasičské auto. | foto: Reprofoto YouTube - Týdeník policie

Jako mimořádně nezodpovědní se ukázali chodci v Rožnově pod Radhošťem. Na přechodu totiž vstoupili před houkající hasičskou cisternu. Ta musela zastavit a skupinku, v níž nechyběla žena s kočárkem, pustila.

Na událost upozornila zpráva rožnovských hasičů, kterou i s videem vydal server Týdeník policie. Video ukazuje jízdu houkajících hasičů z pohledu řidiče. Na záznamu je vidět, jak těsně před cisternou přeběhli dva lidé a k nim se ještě připojila žena s kočárkem. Houkající auto muselo zastavit.

„Vcházet na přechod pro chodce, a ještě v početné skupince s kočárkem před houkající cisternu je hodně nezodpovědné! Vozidla IZS používají modré majáky a houkající sirény právě proto, aby se na místo dostala co nejrychleji, zároveň bezpečně,“ napsali hasiči na webu.  Podle nich je na videu vidět, že početná skupinka chodců spěchala asi více.

vagDavid Vagaday

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!