Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Mladíci s elektrickými koloběžkami Lime sjížděli v Praze do Vltavy. Společnost podá trestní oznámení

Česko

  19:45aktualizováno  20:30
Praha - Na Facebooku vzbudilo pozornost video zobrazující dva mladíky, kteří si našli na pražské Náplavce hodně nevídanou zábavu: polonazí se proháněli podél Vltavy na elektrických koloběžkách společnosti Lime, přičemž jízdu zakončili pádem přímo do řeky mezi plavající labutě. Vše natočil náhodný kolemjdoucí a nahrávku zveřejnil deník Metro na své facebookové stránce.

Mladíci na koloběžkách Lime na pražské Náplavce. foto: Facebook

Společnost Lime uvedla pro server Lidovky.cz, že se s takovým cíleným a extrémním vandalismem většinou nesetkávají, i když v rámci České republiky je Praha místem s nejvyšší mírou vandalismu na elektrokolech a koloběžkách Lime.

V konkrétním případě dvou mladíků sjíždějících do řeky s koloběžkami došlo prý k poškození elektronických částí strojů. Lime je navíc musí z řeky vytahovat, ať už svépomocí nebo s pomocí potápěčů. Na dotyčné bude společnost podávat trestní oznámení a bude chtít nahradit škodu.

„V každém takovém případě aktivně spolupracujeme s policií a snažíme se pachatele vypátrat. Uplatňujeme náhradu škody spolu s případným potrestáním za spáchaný přečin. Určitě nechceme, aby se nám takové případy rozmohly a vyskytovaly se ve větší míře. Vandalismus je pro nás nepřijatelný a děláme vše proto, abychom mu zamezili nebo ho odstranili,“ řekl serveru Lidovky.cz provozní ředitel Lime Ondřej Široký.

Autor:

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...

Mohlo by vás zajímat