Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Mladíci s elektrickými koloběžkami Lime sjížděli v Praze do Vltavy. Společnost podá trestní oznámení

Česko

  19:45aktualizováno  20:30
Praha - Na Facebooku vzbudilo pozornost video zobrazující dva mladíky, kteří si našli na pražské Náplavce hodně nevídanou zábavu: polonazí se proháněli podél Vltavy na elektrických koloběžkách společnosti Lime, přičemž jízdu zakončili pádem přímo do řeky mezi plavající labutě. Vše natočil náhodný kolemjdoucí a nahrávku zveřejnil deník Metro na své facebookové stránce.

Mladíci na koloběžkách Lime na pražské Náplavce. foto: Facebook

Společnost Lime uvedla pro server Lidovky.cz, že se s takovým cíleným a extrémním vandalismem většinou nesetkávají, i když v rámci České republiky je Praha místem s nejvyšší mírou vandalismu na elektrokolech a koloběžkách Lime.

V konkrétním případě dvou mladíků sjíždějících do řeky s koloběžkami došlo prý k poškození elektronických částí strojů. Lime je navíc musí z řeky vytahovat, ať už svépomocí nebo s pomocí potápěčů. Na dotyčné bude společnost podávat trestní oznámení a bude chtít nahradit škodu.

Praha zakáže pít po půlnoci alkohol na náplavkách. Vyhláška má pomoci v boji proti rušení nočního klidu

„V každém takovém případě aktivně spolupracujeme s policií a snažíme se pachatele vypátrat. Uplatňujeme náhradu škody spolu s případným potrestáním za spáchaný přečin. Určitě nechceme, aby se nám takové případy rozmohly a vyskytovaly se ve větší míře. Vandalismus je pro nás nepřijatelný a děláme vše proto, abychom mu zamezili nebo ho odstranili,“ řekl serveru Lidovky.cz provozní ředitel Lime Ondřej Široký.

Autor:

Zkraťte si čas v kuchyni: Vyhrajte kořenící pasty od Podravky
Zkraťte si čas v kuchyni: Vyhrajte kořenící pasty od Podravky

Zrychlete vaření s kořenícími pastami Podravka Natur. Usnadní a zjednoduší přípravu pokrmů, protože zeleninu nemusíte čistit ani krájet, ale...