Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Do Vltavy v Praze skočil z Čechova mostu mladý Polák, policie ho našla po třech hodinách mrtvého

Česko

  15:44
Praha - Pražští policisté a hasiči v neděli pátrali ve Vltavě po muži, který dopoledne skočil do vody z Čechova mostu. Našli jej zhruba po třech hodinách na dně řeky, byl již mrtvý.

Muž vytáhl z Vltavy v centru Prahy ostrý minometný granát. Policie uzavřela nábřeží a blízké ulice

Sdělil to policejní mluvčí Jan Rybanský a na Twitteru o tom informovali hasiči a záchranáři. Totožnost muže bude policie ověřovat, podle dokladů nalezených v místě, kde muž skočil, šlo podle mluvčího zřejmě o 24letého Poláka.

K události policisté vyjížděli po oznámení, které dostali kolem 9:45 a podle kterého muž stál na zábradlí mezi prvním a druhým pilířem a poté skočil do vody. Na místě byli vedle poříční policie a potápěčů také záchranáři, uvedl mluvčí. Později doplnil, že kolem 12:30 policejní potápěč muže našel ve Vltavě nedaleko místa, kde skočil.

Do Vltavy v pražské Troji unikla zřejmě ropná látka. Na místě zasahovali hasiči, došlo k zastavení lodní plavby

„Bohužel u něj byly již přítomné jasné známky smrti, už jsme mu nedokázali pomoci,“ uvedli na Twitteru zdravotní záchranáři. Byla nařízena pitva a okolnosti případu bude policie vyšetřovat, řekl Rybanský.

Po dobu pátrání po muži byla v okolí Čechova mostu podle hasičů částečně omezena lodní doprava. Po jeho nalezení byla opět obnovena.

Autor:
Témata: Domov - geneea, Praha

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!