Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Viktoria Plzeň 0:1 Slovan Liberec

Branka: 52. Kerič. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Košec. ŽK: Rada - Brožík, Zlámal, Dort. Diváci: 3620. Poločas: 0:0.

Plzeň: Ilizi - Šmejkal (75. Navrátil), Rada, Halama, Lecjaks - Malcharek (85. Knakal), T. Krbeček, Sylvestre, Trapp, Róth (62. Borek) - Vrzal.

Liberec: Zlámal - Šinglár (57. Dohnálek), Holeňák, Košťál, Janů - Dočkal, Bílek, Dort, Papoušek (69. Brožík, 87. Nezmar) - Radzinevičius, Kerič.

Fotbalisté Liberce potvrdili svoji současnou pohodu. Slovan si díky vítězství 1:0 udržel jarní neporazitelnost a dál stoupá tabulkou. Výhru zajistil Liberci chorvatský objev Andrej Kerič, který po svém zimním příchodu na sever Čech skóroval už počtvrté. Jeho branka sice Plzeň nezlomila, jenže domácím nepomohl zvrátit utkání ani tlak, pod který Liberec dostali. Největší šanci domácího Sylvestreho kryl v 70. minutě liberecký gólman Zlámal.

PO UTKÁNÍ TRENÉŘI

Stanislav Levý (Plzeň): Utkání by slušela více remíza. Vymstila se nám jedna chyba, kterou soupeř potrestal.

Ta chyba rozhodla celý zápas.

Ladislav Škorpil (Liberec): Potvrdilo se, že utkání rozhodne jedna branka. Pro nás to bylo těžké utkání, bylo toho na nás hodně. Hrálo se na obě strany.