Sobota 25. května 2024, svátek má Viola

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Viktoria Plzeň 1:1 České Budějovice

Branky: 90. Jarolím z pen. – 14. Peroutka. Rozhodčí: Racek – Wilczek, Pelikán. ŽK: Trapp – Hílek, Hunal. ČK: 84. Hunal. Diváci: 2936. Poločas: 0:1.

Plzeň: Daněk – Šmejkal (72. Smejkal), Halama, P. Knakal (46. T. Krbeček), Smola (46. Róth) – Fillo, Rada, Jarolím, Trapp, Lecjaks – Psohlavec.

Budějovice: Kučera – Peroutka, Horejš, Hunal, Šmíd – Plocek (86. Stráský), Vozábal, Hílek (62. Mašát), Černý – Mrkvička (75. Homoláč), Radzinevičius.

Fotbalisté Českých Budějovic sahali na hřišti Plzně do devadesáté minuty po vítězství, ale nakonec získali bod. I tak Dynamo utnulo čtyřzápasovou vítěznou sérii Plzně a připsalo si čtvrtý bod ze hřišť soupeřů. Domácí opět nastoupili s pětičlennou záložní řadou, ale nemohli se prosadit proti dobře organizované defenzivě Jihočechů. Ve 14. minutě Radzinevičius z pravé strany ideálně našel v pokutovém území neobsazeného Peroutku a ten pohodlně překonal brankáře Daňka. V 84. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Hunal a domácí se při přesilovce spoléhali na dlouhé nákopy. Po jednom z nich se míče v pokutovém území dotkl rukou Homoláč a sudí Racek nařídil penaltu. Tu střelou k pravé tyči proměnil plzeňský kapitán Jarolím a zařídil tak konečnou dělbu bodů. čtk