Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Viktoria Žižkov 0:1 FK Jablonec

Branka: 58. Hloušek. Rozhodčí: L. Kovařík - Ubias, T. Kovařík. ŽK: Hušbauer, Besta, Kučera, Švancara, Procházka - Zábojník. Diváci: 2720. Poločas: 0:0.

Žižkov: Bartalský - Vaculík (67. Procházka), Besta, Gabriel, Xavier - Straka, Sabou, Hušbauer, Vozábal (58. Koukal) - Švancara, Naumov (8. Kučera).

Jablonec: Zich - Zábojník (75. Krejčí), Pavlík, Kučera, Hamouz - Haurdič (88. Homola), Loučka, Valenta (63. Michálek), Hloušek - Klapka - Lafata.

Trpělivá a důrazná hra přinesla Jablonci plný bodový zisk na půdě sestupem ohroženého Žižkova. Domácí se sice snažili tvořit hru, jenže zároveň měli problém se vůbec přiblížit k jablonecké šestnáctce. Po přestávce trvalo dlouhých třináct minut, než některý tým trefil branku, pak se hned měnilo skóre. Haurdič zprava odcentroval a nechal vyniknout hlavičkujícího Hlouška. Žižkov musel začít ještě víc tlačit, jenže výrazně se prosadit nedokázal.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Zdeněk Ščasný (Žižkov): „Zápasů ubývá, naše situace je vážná. Některé příležitosti jsme nedotáhli a ke konci hráči dělali věci, nad kterými člověk žasne.“

František Komňacký (Jablonec): „Jsme definitivně zachránění, co bude dál, to se uvidí. Proti Žižkovu jsme měli trošku víc štěstí a tu svou šanci jsme využili.“