Sobota 25. května 2024, svátek má Viola

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Viktoria Žižkov 1:2 FK Teplice

Branky: 24. T. Procházka – 47. Doležal, 68. Smejkal. Rozhodčí: Královec – Zlámal, Pospíšil. ŽK: Labant, Šťastný -Klein, Lukáš, Vidlička. Diváci: 4125. Poločas: 1:0.

Žižkov: Bartalský – Šťastný, Labant, Besta (49. Blaha), Xavier -Kušnír, Tinga, T. Procházka, Koukal (81. Moughfire) – Kalod, Švancara.

Teplice: Slavík – Klein, Lukáš, Rosa, Merzič – Vidlička (89. Benát), Sabou, Doležal, Mareš – Smejkal (81. Kaufman), Jun (90. Hesek).

Úvod dopoledního klání triumfu Severočechů nenasvědčoval. Doležal odvracel hlavičku domácího Labanta z brankové čáry, ale po Koukalově centru a Procházkově zakončení už teplická defenziva inkasovala. Druhá půle přinesla nečekaný zvrat. Nešťastné uklouznutí obránce Besty nejdřív ztrestal vyrovnávací brankou Doležal. Když pak Smejkal napřáhl z osmnácti metrů a umístěnou střelou k tyči pokořil Bartalského, byl obrat dokonán.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Stanislav Griga (Žižkov): „Nezaslouženě jsme prohráli, za výkon jsme si zasloužili aspoň bod. Oba góly jsme soupeři prakticky darovali.“

Petr Rada (Teplice): „Cenný výsledek. Částečně jsme smazali dvě domácí ztráty. Už je to třetí utkání, kdy jsme hráli dobře jen jeden poločas.“