Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vily, byt, hospoda i statek. Podívejte se, o co Rath může přijít

Česko

  8:30
PRAHA - Tři domy v Hostivici, byt v centru Mariánských lázní či statek na Českolipsku. Na všechny tyto a několik dalších nemovitostí, které spoluvlastní David Rath, líčí žalobce Petr Jirát. Navrhl totiž, aby propadly státu jako trest za expolitikovu údajnou mnohamilionovou korupci. Prohlédněte si, o co může Rath přijít.

Kriminalisté Rathovi podle katastru nemovitostí obstavili celkem tři domy ve středočeské Hostivici. Jeden spoluvlastní s nedávno zesnulým otcem Ratmírem a bratrem Michalem, druhé dva s milenkou Renatou Horkou. 

Se zbytkem však může beztrestně nakládat, a tak pokud se rozhodne uklidit majetek před hrozícím trestem, skoro nikdo mu v tom nemůže zabránit. „Co není zajištěno, by, teoreticky vzato, mohl začít někam ulívat,“ řekl žalobce Petr Jirát serveru Lidovky.cz. Záleží podle něj jen na soudu, zda Rathovi majetek obstaví, aby neunikl případnému trestu. 

Ve hře je přitom hodně. Podle katastru nemovitostí Rath vlastní či spoluvlastní vilku ve Zbuzanech, hospodu Na Růžku v Roudnici nad Labem, byt v pražských Vokovicích, malý statek v Sušici u Dubé a byt na kolonádě v Mariánských Lázních. V jednom z obstavených hostivických domů Rath s milenkou nedávno otevřel luxusní restauraci, působí v ní však pouze jako jednatel, celý podíl vlastní Horká.

Rath nicméně uvedl, že se žádným nemovitostí nehodlá zbavovat. „Stále věřím ve zdravý rozum, základní spravedlnost a cit pro proporcionalitu u některé z instancí,“ napsal Rath serveru Lidovky.cz. Pokud by mu soud skutečně majetek zabavil, pak by propadl státu a spravoval by ho Úřad pro zastupování státu.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat