Vítězná úleva pro Spartu

Po čtyřech kolech bodovali fotbalisté z Letné naplno * Odpor Příbrami zlomily dva góly v první půli

PRAHA Ještě je co napravovat, vítězství 3:0 nad Příbramí ale dokázalo fanoušky Sparty během mrazivého sobotního podvečera na Letné příjemně zahřát. Poprvé od půlky září dokázal tým v rudých dresech bodovat naplno a posunul se v lize na třetí místo.

Odrazili se tím fotbalisté Sparty po hluchém období k lepším zítřkům? „Je to jen jeden zápas. Stále na tom nejsme dobře v tabulce ani po psychické stránce. Musíme dál bojovat,“ snažil se zůstat v klidu kapitán Patrik Berger, jenž se po dvou měsících na marodce objevil v akci na závěrečnou půlhodinu. Všechno na trávníku skutečně nevypadalo tak jednoznačně, jak by se zdálo při pohledu na konečné skóre. Až do poločasu se hrál před necelými šesti tisíci diváky vyrovnaný fotbal. Větší nervozita doléhala pochopitelně na Spartu a hosté ji dokázali párkrát vyděsit. Nechybělo mnoho a dva pokusy Mišůna mohly skončit za zády Blažka.

Uvolnění na sparťanské kopačky přinesla až trochu překvapivá penalta. Při pohledu z tribuny se jevil střet Plašila se Zemanem ve 22. minutě jako běžný souboj, sudí Královec ho ale posoudil jako faul. Příbramští se kvůli tomu na druhou stranu ani příliš nezlobili. „Všechny góly, které jsme inkasovali, byly zbytečné,“ uznal útočník Daniel Huňa. Pokutový kop proměnil střelou k tyči Kisel - 1:0.

Druhá půle? Už jen formalita S mírným náskokem v zádech si najednou dovolili domácí mnohem víc. „Byli jsme důraznější a odvážnější. Upozorňoval jsem, že bez srovnatelného nasazení bychom se soupeři mohli těžko vyrovnat,“ zmínil trenér Jozef Chovanec největší rozdíly ve výkonu svých svěřenců v porovnání s předchozí remízou v Plzni.

Když minutu před poločasem zvýšil po rohu Kladrubský, o vítězi se už nedalo pochybovat. Druhý poločas se změnil ve formalitu, kterou ozdobila ještě třetí gólová akce. Svůj nejsvětlejší moment v utkání při ní předvedl reprezentační útočník Slepička. Nedotkl se míče, čímž za sebe propustil kolmici na Kisela. Svižná kombinace vyvrcholila jeho přihrávkou na Vacka. Mladý záložník si mohl vybrat, kam do odkryté branky zakončí.

Kromě zlepšení produktivity v ofenzivě působila jistěji i letenská obrana. Při absenci zraněného Řepky a distancovaného Kučery stáhl Chovanec do stoperské dvojice ze zálohy Huška. „Ukázal, že mu to nedělá problémy,“ pochvaloval si kouč Huškovu univerzálnost.

Sparta Praha 3 Příbram 0 Branky: 24. Kisel z pen., 44. Kladrubský, 56. Vacek. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Teuber. ŽK: Voříšek, Slepička, Kúdela (všichni Sparta). Diváci: 5824. Poločas: 2:0. Sparta: Blažek - Kúdela, Voříšek, Hušek, Krob - Kladrubský - Kulič (69. Holenda), Vacek, Kisel (57. Berger), Zeman (86. Kadlec) - Slepička. Příbram: Slavík - Plašil, Müller, Nohýnek, Pleško - Klesa, Costa (46. Borek), Tarczal, Mišun (64. Tomašák) - Huňa, De Oliveira (75. M. Štochl). HODNOCENÍ LN *** *