12. prosince 2017 7:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vítr lámal stromy a poškozoval střechy, zranění nejsou. Hasiči evidují stovky výjezdů

Jen v Moravskoslezském kraji vyjížděli hasiči více než čtyři sta krát. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jen v Moravskoslezském kraji vyjížděli hasiči více než čtyři sta krát. | foto: ČTK

PRAHA Kvůli silnému větru, který je v Moravskoslezském kraji už od nedělního podvečera, museli profesionální i dobrovolní hasiči zasahovat už více než čtyřistakrát. Odtraňují popadané stromy i vyjíždějí i kvůli uvolněným střešním krytinám. Nejvíce práce mají na Frýdecko-Místecku, na nějž připadá zhruba polovina výjezdů, řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela. Nikdo nebyl zraněn.

Nejklidněji je stále na Bruntálsku, kde od nedělního podvečera do úterního rána evidují pouze 12 výjezdů kvůli silnému větru, 70 výjezdů mají na kontě hasiči v okrese Nový Jičín, kolem čtyřicítky v okresech Ostrava-město, Karviná a Opava.

V pondělí večer způsobil pád stromu v ulici U koupaliště v Ostravě-Hulvákách nehodu dvou osobních aut, které do něj narazily. Nehody se obešly bez zranění. V úterý brzy ráno narazil osobní vlak do spadlého stromu v Hostašovicích na Novojičínsku, nikdo nebyl zraněn. Ve dvou případech poškodil padající strom zaparkované vozidlo. Škoda bude muset být vyčíslena například i u poškození a pádu plechové střešní krytiny ze střechy základní školy v Příboře v Jičínské ulici.

Kůdela dodal, že podle aktuální prognózy meteorologů mají poryvy větru v Moravskoslezském kraji již slábnout. V 07:00 hasiči v souvislosti se silným větrem aktuálně řešili 21 událostí. Hasiči při zásazích často využívají výškovou techniku, tedy výsuvné automobilové žebříky a automobilové plošiny či motorové pily.

Hasiči měli plné rucepráce i na Pardubicku

Hasiči museli od pondělního večera do úterních 7:00 vyjíždět na desítky míst v Pardubickém kraji, aby odstranili následky silného větru. Většinou likvidovali spadlé stromy a větve, které často bránily provozu. Vítr zasáhl celé území regionu.

Kvůli popadaným stromům byla na žádost policie uzavřena silnice III/33744 mezi obcemi Hošťalovice a Březinka na Chrudimsku. Stromy a větve museli hasiči odklízet například v Libecině a České Třebové na Orlickoústecku, v Jankovicích na Pardubicku a v Pardubicích nebo Třemošnici a Práčově na Chrudimsku.

V Chocni ve Smetanově ulici museli hasiči zabezpečit polystyrenové desky používané na stavbě na zateplení domu, které létaly po okolí. Ve Vysokém Mýtě zasahovali u jiskřícího stožáru elektrického vedení, ve Skutči zajišťovali utržený plech na střeše.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz