25. května 2009 15:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vláda si schválila programové prohlášení

Jan Fischer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Fischer | foto: Lidové noviny

PRAHA Úřednický kabinet Jana Fischera dnes schválil programové prohlášení. Se seznamem svých priorit požádá sněmovnu o důvěru. Vláda tajila text prohlášení v přípravné fázi, podle neoficiálních informací ho nemá v plánu zveřejnit před tím, než ho Fischer předloží sněmovně.

Termín, kdy by poslanci o osudu vlády měli rozhodovat, zatím nebyl určen. Předseda sněmovny Miloslav Vlček se kvůli tomu v úterý dopoledne zřejmě sejde s premiérem k jednání.

Fischer ve čtvrtek uvedl, že obsah programového prohlášení konzultoval již dříve s předsedy ODS, ČSSD a Strany zelených, které navrhly kandidáty na ministry v jeho vládě, která má zemi dovést k podzimním předčasným volbám.

Sociální demokraté a zelení Fischerovi dali náměty, jež měl při sestavování programu jeho vlády zohlednit. Většinu z připomínek kabinet akceptoval, řekl tehdy.

Podle dohody politických stran, které stojí za vznikem překlenovacího kabinetu, by těžištěm činnosti Fischerovy vlády mělo být dokončení českého předsednictví EU a příprava úsporného rozpočtu na příští rok.

ČTK