Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Vlak Leo Expressu se 150 lidmi narazil do trakčního vedení. Doprava na hlavní trati u Přerova stála

Vlak narazil 4. června v Prosenicích na Prostějovsku asi do návěstidla. Podle hasičů v něm cestovalo 150 lidí, nikdo nebyl zraněn. Doprava z Olomouce na Lipník n. B. stojí. Na snímku je vidět poškození předního skla. foto: ČTK

Přerov - Vlak narazil v Prosenicích na Přerovsku do trakčního vedení. Cestovalo v něm kolem 150 lidí, nikdo nebyl zraněn, uvedli olomoučtí hasiči na twitteru. Informaci potvrdil mluvčí Leo Expressu Emil Sedlařík, podle kterého nebyl zraněn ani strojvedoucí.
  14:30aktualizováno  19:52

VIDEO: Vlak nedaleko Prahy sešrotoval auto na přejezdu. Řidič utrpěl těžká zranění, spolujezdec nepřežil

Doprava na hlavní trati mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou stála zhruba od 11:00, provoz byl plně obnoven před 19:00, řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Vlak podle Sedlaříka stál kvůli avizované poruše na trakčním vedení, poté dostal informaci, že se může rozjet, rozjel se a spadlo na něj v nízké rychlosti trakční vedení. Na vlaku bylo poškozeno sklo a sběrač, proto nemohl pokračovat. „Nešlo o chybu dopravce,“ uvedl Sedlařík. Cestující podle něj přepravily náhradní autobusy.

Hasiči provádějí evakuaci.
Ve vlaku cestovalo kolem 150 lidí, nikdo nebyl zraněn, uvedli olomoučtí hasiči...

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že nehoda se stala kolem poledne. Škoda je podle něj předběžně určena na milion korun.

Podle webu ČD byla v místě v omezeném počtu zavedena náhradní autobusová doprava, řada spojů byla zrušena.

Autor: