Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Vlak v Řevnicích usmrtil muže, frekventované spojení s Prahou bylo omezeno

Česko

  8:45
Řevnice (Berounsko) - Vlak v Řevnicích na Berounsku usmrtil v pátek před 07:00 muže. Informovala o tom středočeská policejní mluvčí Lucie Nováková. Železniční provoz mezi Řevnicemi a Dobřichovicemi na frekventované trati z Berouna do Prahy byl v obou směrech asi půl hodiny zastavený, pak začaly vlaky jezdit po jedné ze dvou kolejí, vyplývá z údajů Českých drah a společnosti Ropid, jež organizuje veřejnou dopravu v Praze a okolí.

Vozidlo záchranné služby (ilustrační foto). foto: ČTK

Od 8:00 byl provoz obnoven po obou kolejích, i tak museli cestující počítat s částečným omezením dopravy i zrušením některých spojů.

Na železnici za 11 měsíců už zemřelo víc lidí než za celý loňský rok. Zvláště tragický byl letošek na přejezdech

„Před sedmou hodinou ranní jsme přijali oznámení, že v zastávce Řevnice byl sražen muž. Na místě zemřel, jeho totožnost zatím zjišťujeme. Železniční trať byla po dobu vyšetřování této mimořádné události obousměrně uzavřena,“ uvedla Nováková.

České dráhy kvůli nehodě odřekly několik osobních vlaků i ranní rychlíky z Berouna do Prahy i opačným směrem. Lidé cestující ráno z Berouna do hlavního města mohli využít spoj přes Rudnou či jet pozdějším spojem. Po částečném obnovení provozu po jedné koleji nabíraly vlaky zpoždění kolem 15 minut.

„Od 8:00 provoz obnoven po obou traťových kolejích. Vybrané vlaky jsou však stále v části nebo celé trase odřeknuty,“ upozornil Ropid na twitteru.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!