Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Na Znojemsku po střetu s náklaďákem vykolejil vlak, škoda je sedm milionů

ilustrační snímek foto: Drážní inspekce

Na přejezdu u Božic na Znojemsku se v pondělí krátce po šesté hodině srazil vlak s nákladním autem. Vlak následně vykolejil, železniční doprava v místě stojí. Záchranáři ošetřili strojvedoucího, který měl lehká poranění, cestující jsou v pořádku. Škoda se blíží sedmi milionům korun.
  8:20aktualizováno  10:49

Nákladní auto jedoucí přes koleje táhlo na návěsu bagr, vlak narazil právě do tohoto nákladu. Ve vlaku cestovalo přibližně dvacet lidí, nikdo z nich nebyl zraněn.

„Na místě jsme ošetřili mladého muže, strojvedoucího, který měl lehká poranění. Pacient byl při vědomí a následně jsme jej převezli na chirurgii do Znojma,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Policejní mluvčí David Chaloupka informoval, že řidič ani strojvedoucí nepožili alkohol. Policisté na místě nehody spolupracují s Drážní inspekcí a zjišťují například, jestli bylo v provozu zabezpečovací zařízení. Závory na daném přejezdu nejsou.

Drážní inspekce prozatím vyčíslila škody na 6,75 milionu korun. Pět milionů z toho činí vlak, jeden milion návěs nákladního auta, 650 tisíc trať a 100 tisíc plot. Škoda na bagru zatím vyčíslena nebyla.

Nehoda se stala v 6:20 na trati mezi Znojmem a Břeclaví. České dráhy počítají s omezením provozu po celý den, místo vlaků jezdí autobusy. „Po dokončení vyšetřování bude za pomoci speciální techniky motorový vůz nakolejen a případně opravena část kolejiště,“ uvedly na svém webu.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...