Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Vokoun zamkl svoji branku

NHL: Český brankář konečně zazářil a trenér Floridy ho poprvé pochválil

NEW YORK Český brankář Tomáš Vokoun nepustil v utkání New Jersey jedinou branku a napomohl vítězství Floridy 3:0. „Odchytal výborný zápas. Zavřel bránu a byl v tomto utkání rozdílovým faktorem,“ ocenil českého gólmana trenér Jacques Martin.

Vítěznou branku čtvrtečního zápasu s New Jersey vstřelil v 15. minutě jeho krajan Rostislav Olesz, kterému asistoval Radek Dvořák. Vokoun v úvodních dvou utkáních obdržel devět branek, za což si vysloužil kritiku trenéra. „Jsem v novém prostředí. Lidé, kteří mě koupili, ode mě očekávají výborné výkony. Byla to těžká série zápasů,“ řekl novinářům po utkání Vokoun.

Dva zásahy Bonka

Češi o sobě dali vědět i v zápase Nashvillu s Phoenixem. Dvakrát se v dresu Predátorů prosadil Radek Bonk, jeho zásahy však k zisku bodů nevedly. Z branky se radoval i uzdravený Aleš Kotalík. V prvním utkání sezony již ve 3. minutě zahájil v přesilovce kanonádu Buffala, které smetlo Atlantu 6:0.

Výsledky: Buffalo - Atlanta 6:0 (3. KOTALÍK, 12. Connolly (KOTALÍK), 13. Campbell (ŠPAČEK), 33. Pominville, 40. Roy, 60. Paille), Toronto - NY Islanders 8:1 (3. Antropov (KUBINA), 8. White, 28. T. KABERLE, 38. Stajan (KUBINA), 40. Steen, 43. Wozniewski, 50. Sundin, 54. Gamache - 14. Fedotěnko), Ottawa - Carolina 3:5 (25. Heatley, 57. Fisher, 59. Corvo - 18. a 47. Cole, 22. Cullen (F. KABERLE), 27. BrindúAmour, 60. Staal), Florida - New Jersey 3:0 (15. OLESZ (DVOŘÁK), 34. Jokinen, 40. Horton. TOMÁŠ VOKOUN odchytal 60 minut, neobdržel žádnou branku z 29 střel), Nashville - Phoenix 3:6 (30. a 45. BONK (na první ŽIDLICKÝ), 58. Radulov (ERAT) - 27. a 57. Sjoström (na první VRBATA), 15. Morris (HANZAL), 39. Reinprecht, 42. Hanzal, 60. VRBATA).