Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Skálovi z KSČM se podařilo nasbírat jen 36 tisíc podpisů. To na Hrad nestačí

Předsedkyně KSČM, europoslankyně Kateřina Konečná, a Josef Skála, jehož kandidaturu na Hrad podpořila. foto:  Dan Materna, MAFRA

Komunista Josef Skála se volby prezidenta zúčastnit nebude moci. Podařilo se mu podle zdroje z KSČM nasbírat jen 36 tisíc podpisů. „Z toho Praha sebrala 10 tisíc, to jsou ty akce na náměstí,“ uvedl pro iDNES.cz. Skála se pokoušel sbírat podpisy i na demonstracích pořádaných sdružením Česko na prvním místě.
  12:44aktualizováno  15:23

„Pan Skála byl občanský kandidát s podporou KSČM,“ reagovala na nezdar Skály při sběru podpisů pro iDNES.cz šéfka komunistické strany, europoslankyně Kateřina Konečná. Je to neúspěch i pro ni osobně, protože Skálu prosazovala.

„Zkuste jej porovnat s tím, co se zatím v prezidentském klání nabízí. Pak Vám jednoznačně – nejste-li miliardář nebo tunelář – musí vyjít jako nejlepší volba,“ hájila výběr Skály v únoru Konečná. Její strana byla totiž rozpolcená a část KSČM nechtěla Skálu podporovat.

Komunistický kandidát, který by patřil mezi outsidery volby, měl pomoci zviditelnit stranu, která v říjnu vypadla ze Sněmovny. Ani to se ale příliš nepovedlo.

V pondělí dopoledne bylo pro Skálu nasbíráno 35 913 podpisů, což byla pro komunisty smutná zpráva v jinak důležitý den v komunistických dějinách – přesně před 105 lety 7. listopadu 1917 začala Velká říjnová socialistická revoluce, Leninem vedený bolševický převrat v Rusku.

Uzávěrka pro podávání kandidatury je totiž už v úterý v 16 hodin.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat