Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kostelní píseň, znamení zvěrokruhu. ČSSD vstoupila do vrcholné fáze kampaně, Hamáček o sněmovně nepochybuje

Česko

  13:52
Sociální demokraté dnes v Brně na výstavišti zahájili ostrou fázi kampaně před sněmovními volbami, které se konají za 14 dní. Předseda strany Jan Hamáček prohlásil, že nepochybuje o tom, že se sociální demokraté do Sněmovny dostanou. V průzkumech přitom balancují na pětiprocentní hranici.

Sociální demokraté v Brně zahájili závěrečnou fázi předvolební kampaně gospelovým vystoupením, v němž na nápěv písničky „Oh, happy day“ zpěvačky zapěly Oh, ČSSD. Při představování jednotlivých lídrů zdůraznil spíkr Jan Birke u každého kandidáta, jaké je jeho znamení zvěrokruhu.

Představení volebního spotu i programu se neslo ve výrazné kritice nejen možného nástupu pravicových stran k moci po volbách, ale také hnutí ANO, se kterým ČSSD už osm let vládne.

„Hnutí ANO je takový chameleon a je potřeba říci, že jsme to byli my, sociální demokracie, kteří jsme donutili Andreje Babiše a jeho ministry podporovat růst důchodů, zvýšení rodičovské, růst platů ve veřejné sféře,“ prohlásil před necelými dvěma stovkami spolustraníků a příznivců předseda ČSSD a její celostátní volební lídr Jan Hamáček.

„Sociální demokracie je jedinou zárukou, že vám nikdo nesebere vaše životní jistoty. Až budou pryč, bude pozdě říkat, měl jsem volit sociální demokraty,“ doplnil Hamáček.

Na pódiu s ním vystoupila také pražská lídryně a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. „I když si Andrej Babiš snaží přivlastňovat naše zásluhy, tak lidé vidí, že v peněženkách mají více peněz díky ČSSD,“ poznamenala s tím, že tak účast ve vládě podle ní měla smysl.

Varovala také před možnou spoluprací ANO a ODS. „Pan Stanjura z ODS se už po Praze představuje jako budoucí ministr financí Babišovy vlády,“ řekla. Vůči tomuto tvrzení se ohradila ODS. „Paní Maláčová neříká pravdu. Pan Stanjura se nikde nepředstavuje jako budoucí ministr financí, paní ministryně lže,“ uvedla Adéla Valentová z tiskového odboru strany.

Podle Hamáčka je ČSSD jedinou stranou, která dokáže udržet sociální smír. „Nemůžou to být neuchopitelní Piráti, ani extrémisti od Okamury,“ dodal.

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...

Mohlo by vás zajímat