Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vraťte nám Spartu! Bouřili fanoušci

Česko

PRAHA Fotbalisté Sparty jsou po derby se Slavií na kolenou a fanouškům už došla trpělivost. Zhruba dvě stovky z nich po včerejším utkání žádali odchod šéfa Sparty Daniela Křetínského.

„Vraťte nám Spartu!“, „Hráči ven!“ skandovali fanoušci na Letné. „Za sebe i celý klub se všem omlouvám,“ hlesl po utkání zdrcený kouč Sparty Vítězslav Lavička.

Jeho tým uzavřel potupnou porážkou v derby černý týden, během něhož přišel o první místo v lize a vypadl z Poháru UEFA. Čtvrtý gól slávisty Šenkeříka proto už většina sparťanských fanoušků ani neviděla - houfně začali odcházet už dlouho před koncem utkání. „Myslím, že v poslední čtvrthodině se s výsledkem ještě něco dalo dělat. Škoda, že se toho nechytli i fanoušci,“ zlobil se na sparťanské příznivce záložník Kamil Vacek. Sparta až do poloviny září válela, jenže teď je vše jinak. Hrdý klub je v krizi a nikdo neví, jak z ní ven. „Nikdo nic neříká, všichni mají hlavy dole a jen po sobě koukáme,“ popisoval náladu Petr Voříšek. Stejně těžce hledal vysvětlení i trenér Lavička. Krizi Sparty však vzal na sebe. „Jsem si vědom, že jako trenér nesu plnou zodpovědnost. Nechci kličkovat. Vím, že hráči kvalitu mají,“ říkal.

Zatímco nečekaný konec v Poháru UEFA Lavička ještě ustál, porážka v derby pod ním může židli podrazit definitivně. „Nechci spekulovat, ale jsem připraven nést následky. Pokud by to Spartě prospělo, jsem připraven přijmout i takové řešení,“ tvrdil smířlivě. Hráči se však Lavičky zastali. „Do svědomí si musíme sáhnout i my,“ tvrdil Vacek. Jasněji může být už dnes.

Autor: